23.4 C
Elbasan
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Redaksia Elbasani Flash

19347 POSTIME
1 KOMENTET

Arrestohet në Poloni autori i dyshuar i rrëmbimit të Jan Prengës

Një nga personat, i cili dyshohet se ka marrë pjesë në pengmarrjen e Jan Prengës është arrestuar në Poloni për llogari të Drejtësisë Shqiptare. Gentian...

FOTO/ Zona e mbrojtur natyrore e Gurit të Llëngës, atraksion që shton interesin për Pogradecin

Llëngë, Kanionet, Guri i Llëngës dhe Nikës janë atraksione të tjera të veçanta, që i shtojnë bukurinë Pogradecit dhe të ftojnë për ta eksploruar...

“Brenda javës, edhe 3 çartera të tjerë me turistë”/ Klosi: Presim vizitorë edhe nga Ukraina e Polonia

Ndërsa ka mbërritur çarteri i parë me turistë pas hapjes së kufijve, ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi siguroi në një intervistë televizive...

SHBA – Tregu i shitjeve me pakicë u rrit me 7,7% në maj

Tregu i shitjeve me pakicë dhe ai i produkteve ushqimore në SHBA regjistruan në muajin maj shifra më të mira nga sa pritej, duke...

Iu shëruan prindërit nga Covid-19, Bebe Rexha zhvishet, del nudo buzë pishinës

Bebe Rexha njoftoi muajin e kaluar se prindërit e saj ishin prekur nga koronavirusi, por gjendja e tyre ishte e mirë. Së fundmi për shkak...

Rikthehet Champions League: Ja datat e ndeshjeve të mbetura dhe se ku do luhet finalja

UEFA zyrtarizon datat për kompeticionet e saj.  Liga e Kampionëve do rifillojë me 7 dhe 8 gusht me ndeshjet e kthimit të fazës 1/16,...

Një pikturë e Caravaggios hap muzetë e Romës

Një nga pikturat më të famshme të piktorit Caravaggio, “Djali i kafshuar nga një hardhucë”, u ekspozua në Romë ndërsa një ekspozitë e re...

Kur divorcin ta detyron… politika!

Gjashtë muaj para dasmës zbuloi se bashkëshorti i saj i ardhshëm kishte një histori me grupet politike të ekstremit të djathtë dhe, vetëm një...

BE: Çdo marrëveshje ndërmjet Kosovës dhe Serbisë duhet të kalojë përmes dialogut të Brukselit

Bashkimi Evropian (BE) ka porositur Prishtinën dhe Beogradin që çdo marrëveshje, në kontekstin e dialogut për normalizimin e marrëdhënieve, duhet të kalojë përmes një...

Legjenda e muzikës elbasanase ,Isuf Myzyri dhe orkestra e tij

Isuf Myzyri është këngëtar i njohur. Jo vetëm një kompozitor e themelues i orkestrinës popullore, por edhe një vjershëtar dhe këngëtar i shquar, Isuf...

Latest news

- Advertisement -spot_img