18.4 C
Elbasan

KATEGORIA

KRONIKË

Vranë adoleshentin në Gramsh, shtyhet serisht seanca kundër katër të miturve!

Shtyhet serish seanca gjyqësore kundër katër adoleshenteve te Gramshit. Shkak është bërë mosparaqitja e avokatëve mbrojtës të viktimës tjetër të kësaj ngjarje, pra mbrojtja e...

Përdorte vulën e një subjekti të palicencuar, arrestohet ish-kreu i Kadastrës së Gjirokastrës Florion Taçi

Është arrestuar ish-kreu i Kadastrës së Gjirokastrës Florion Taçi. Operacioni për arrestimin e tij ka qenë një operacion të përbashkët mes Policisë së Tiranës, Gjirokastrës,...

Kontrabandonin veshje nga Turqia dhe i vendosnin logo e etiketa të markave të njohura, nën hetim 51-vjeçari! Në kërkim i biri

Një 51-vjeçar është vënë nën hetim dhe i biri është shpallur në kërkim për kontrabandim të rrobave nga Turqia Babë e bir i vendosnin veshjeve...

Gjuajti me shuplakë një 12-vjeçare, procedohet 53-vjeçari

Specialistët për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Financiare të DVP Shkodër referuan materialet në Prokurori ku nisi procedimi në gjendje të lirë për shtetasin...

Aksident në aksin Kardhiq-Delvinë, mjeti bie në humnerë dhe shpërthen në flakë

Një aksident i rëndë ka ndodhur pak minuta më parë në aksin Kardhiq-Delvinë. Një automjet ka dalë nga rruga dhe ka rënë në humnerë dhe...

Ngacmoi seksualisht një 14-vjeçare, vihet në pranga 50-vjeçari

DVP Durrës/ Vihen në pranga 2 shtetas, për vepra të ndryshme penale. 📍Kavajë/Ngacmoi seksualisht, në rrugë, një 14-vjeçare, menjëherë pas kallëzimit, Policia vë në pranga...

Fëmijët vranë babanë/ Priten arrestime të tjera, dyshohet se bashkëshortja është iniciatorja kryesore për vrasjen dhe groposjen e 50-vjeçarit

Priten arrestime të tjera në lidhje me vrasjen e Pëllumb Metës. Policia e Durrësit po vijon me intesitet hetimet në lidhjen me zbardhjen dhe...

Mbante armë në shkollë i nxitur nga i ati/ Procedohet penalisht 16-vjeçari, punohet për arrestimin e babait

Një 16-vjeçar është proceduar penalisht ditën e sotme, pasi akuzohet që mbante armë të ftohta në shkollë, gjatë kohës që frekuentonte mësimin. Policia ka raportuar...

EMRI/ Armë dhe mallra të vjedhura në makinë, arrestohet “korrieri” shqiptar në Itali

Policia italiane ka vënë në pranga një 45 vjeçar shqiptar pasi u kap duke transportuar malltra të vjedhura në Zvicër. Sipas mediave italiane, Albert...

Taksixhijtë “namin” në Tiranë në biznesin e kokainës dhe punonjësve s*ksi. PËRGJIMET: “Po thuaje moj, do mall? Nxito se i kam njerëzit në makinë”

Kokaina po shpërndahet nëpër Shqipëri si kurrë më parë. Të gjesh kokainë në Tiranë është aq e lehtë sa të blesh cigare. ZËRI zbulon...

Lajmet e fundit