23.4 C
Elbasan

KATEGORIA

AKTUALITET

Akuzat për vjedhje votash gjatë fushatës, Edi Paloka paraqitet në GJKKO për procesin me Ardian Çelën

Deputeti i PD, Edi Paloka është paraqitur këtë të hënë në Gjykatën e Posaçme GJKKO, për procesin gjyqësor me Ardian Çelën. Partia Demokratike ka depozituar...

Rama: Një tjetër sulm kibernetik u krye ndaj sistemit TIMS, agresorët janë të njëjtë!

Një tjetër sulm kibernetik mbi sistemin TIMS në Shqipëri. Lajmin e ka bërë me dije kryeministri Edi Rama që thotë se sulmi është “nga...

Selia blu ndez motorët për sezonin e ri/ Berisha mbledh sot Kryesinë e PD, caktohen grupet e punës

Kur na ndajnë edhe 5 ditë nga sesioni i ri parlamentar, kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha ka thirrur sot në orën 12:00 kryesinë...

Reshje shiu në të gjithë vendin, si do të luhaten temperaturat sot

Shqipëria Deri në orët e mesditës Shqipëria do të jetë në mbizotërimin e kthjellimeve dhe kalimeve të shpeshta të vranësirave të cilat do të sjellin...

LIVE/ Një ditë pasi mori drejtimin e LSI dhe e emërtoi ‘Partia e Lirisë’ Meta: Rrugëtim i ri! Indiferenca, aleati më i madh i...

Një ditë pasi mori drejtimin e LSI dhe i ndryshoi emrin, kryetari i ‘Partisë së Lirisë’, Ilir Meta siç edhe njoftoi po zhvillon një...

Braktiset nga prindërit në autostradë, 16-vjeçari shqiptar merret në mbrojtje nga komuna. Shqipëria e treta për minorenët në Itali

Është vetëm 16 vjeç minoreni shqiptar që autoritetet italiane kanë gjetur të braktisur në autostradën A14, në drejtim të Triestes. I vetëm udhëtonte në këmbë...

Presidenti i Bosnje Hercegovinës falenderon deputetët shqiptarë për miratimin e rezolutës së gjenocidit të Srebenicës

Nëpërmjet një video mesazhi, presidenti i Bosnje Hercegovinës falënderoi sot deputetet shqiptarë për miratimin e rezolutës së gjenocidit të Srebenicës “Falënderoj të gjithë deputetët e...

I zbuluan automatikun dhe fishekët pas kontrollit të befasishëm, policia shpall në kërkim 41-vjeçarin në Dropull

Policia e Gjirokastrës ka shpallur në kërkim një 41-vjeçar, pasi në ambientin që kishte në përdorim në fshatin Apsallë, Dropull, i janë gjetur armë...

Vëllezërit nga Sauku arrestohen për parcelën me kanabis në mes të pyllit në Peqin, i gjejnë radio marrëse e armë

Dy vëllezër banues në Sauk të  Tiranës janë arrestuar pasi gjatë kontrollit masiv të territorit në fshatin Garunjë, Peqin u gjet një parcel me...

VIDEO/ “Çmenduri” në rrugën Tiranë Durrës, kapet shoferi me shpejtësi 207 km/h, arrestohen 14 të tjerë

Policia ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit të shkeljeve të bëranga drejtuesit e mjeteve gjatë qarkullimit në akse të ndryshme të vendit. Në...

Lajmet e fundit