11.4 C
Elbasan

KATEGORIA

SPORT

Novak Djokovic fiton derbin ballkanas në finalen e Australian Open

Triumfi i 10 në Australian Open, rekordmen absolut Novak Djokovic që shkatërroi në finale grekun Tsitsipas 6-3, 7-6, 7-6. Nuk e vuri asnjëherë në diskutim...

Bomba” e merkatos nga Spanja, Uzuni në radarët e Galatasaray dhe gjigandit të Premier Ligës

Myrto Uzuni vazhdon të shënojë dhe kjo e ka bërë një emër shumë interesant në merkaton e futbollistëve në Europë. Sulmuesi i kombëtares shqiptare,...

“Mbretërit” e merkatos, klubet angleze shpenzojnë shifrën stratosferike

Premier League thyen rekord në vitin 2022. Kampionati më i fortë në botë “mbretëron” për sa i përket shpenzimeve në merkato. Në top 5 kampionatet...

“Topi i Artë” vishet “bardheblu”, Redon Xhixha shpallet lojtari më i mirë i vitit 2022

“Topi i Artë” shqiptar ka një emër dhe ai është Redon Xhixha. Sulmuesi që mbylli vitin kalendarik me “bardheblutë” është votuar si më i...

Rama me probleme shëndetësore, mungon në eventin e rëndësishëm të futbollit shqiptar

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, gjatë fjalës së tij në mbrëmjen Gala e më të mirëve të 2022 për futbollistet dhe...

FOTO/ Juve, tani rrezikon të shkojë në -30. Tottusport lëshon alarmin: Duan ta zbresin në Serie B?

Në Romë qarkullon një ajër i rëndë, Juve mbetet temë e hapur diskutimi, pasi prokuroria ka kërkuar edhe 40 ditë kohë për të kompletuar...

Në kërkim të një “djalli”, nga Low te Pochettino, zbulohen kandidatët e Belgjikës

Pas 6 vitesh nën drejtimin e Roberto Martinez, përfaqësuesja belge është e detyruar të gjej një trajner të ri. “Djajtë e kuq” kanë nisur...

Messi-t i hapet oreksi, “pleshti” vë në siklet Al-Khelaifin

Në Paris besojnë se Leo Messi do të rinovojë kontratën e tij e cila përfundon në fund të këtij sezoni. Sipas mediave franceze, kampioni...

Momenti historik: Ronaldo debuton me Al Nassr, pritje madhështore në Ligën Saudite

Një kapitull i ri në karrierën e Cristianos. Cristiano Ronaldo bëri debutimin e tij për Al-Nassr në kampionatin e Arabisë Saudite. Dhe menjëherë me shiritin e...

Nata e parë e Alves në burg ishte e vështirë, ai është në depresion, mezi ha dhe nuk flet me askënd

Ish-mbrojtësi i Barcelonës, Dani Alves raportohet se është në një gjendje të vështirë emocionale. Braziliani ishte jashtëzakonisht i dëshpëruar në natën e tij të parë...

Lajmet e fundit