23.4 C
Elbasan

KATEGORIA

KULTURË

Zjeu vezën me metodën që kishte mësuar në TikTok, 37-vjeçarja me djegie të rënda në fytyrë

Një nënë ka pësua lëndime dhe djegie në fytyrë pasi i shpërtheu një vezë e zierë në mikrovalë. Fillimisht ajo hodhi ujë të valuar në...

Senati amerikan shfajëson “shtrigat” të cilat u ekzekutuan 4 shekuj më parë

Ligjvënësit e Konektikatit kanë votuar për të shfajësuar 12 persona të cilët u dënuan para 370 viteve për magji në Amerikën koloniale. Njëmbëdhjetë nga 12 u...

WhatsApp prezanton risinë e madhe, si do të funksionojë?

Miliona njerëz në botë dërgojnë dhe marrin me miliarda mesazhe gjatë ditës me aplikacionin WhatsApp, i cili është duke bërë gati një ndryshim të...

Miniera në Oqeanin Paqësor, zbulohen nga thellësitë e tij 5000 lloje speciesh të reja

Një rajon i pasur me minerale në Oqeanin Paqësor, i cili tashmë u është caktuar kompanive për minierat e ardhshme në det të thellë,...

Ky është profesioni më i neveritshëm në histori

Miliona punëtorë kanë në punë të mërzitshme, që nuk paguhen mirë ose punojnë në kushte të vështira. Të tjerët bëjnë diçka më argëtuese. E megjithatë, edhe më...

Anglezja e dashuruar me Librazhdin, ka ardhur në 1995 në vendin tonë

Ann Norris është qytetarja më e veçantë e Librazhdit. Britanikja vizitoi për herë të parë qytetin e vogël buzë Shkumbinit në gushtin e vitit...

WhatsApp ngjall shqetësime, përdoruesit të frikësuar se po përgjohen

Mesazhet shqetësuese që shfaqen në telefonat e njerëzve kanë çuar në frikën se ata po përgjohen. Aplikacioni duket se po përpiqet të aksesojë mikrofonin brenda...

Surpriza për bashkëshortin, pse kjo grua po “kryqëzohet” në rrjet? (VIDEO)

Një grua tha se donte ta befasonte burrin e saj me lajmin e shttazënisë në një mënyrë krijuese. Kështu i lindi ideja për të vendosur...

A mund të vdesësh nga mërzia? 8 gjëra që ndoshta nuk i dini për të

A jeni gati për të mbushur 10 minutat e ardhshme të mërzisë me disa kuriozitete për mërzitjen? Revista italiane Focus.it ka përzgjedhur 8 studime...

Kate Middleton vendosi vathët e Princeshës Diana për ta nderuar atë në kurorëzimin e Mbretit Karl

Princi Uilliam dhe Princesha Kate të dy kishin veshur rroba zyrtare me kërkesë të Mbretit dhe Mbretëreshës për rastin historik. Princi Uilliam veshi uniformën e Gardës së Uellsit pasi u bë kolonel ceremonial nga...

Lajmet e fundit