13.4 C
Elbasan

KATEGORIA

KULTURË

FOTO/ Historia që trazoi rrjetin, aktorja 55-vjeçare njofton shtatzëninë me të dashurin e saj 24-vjeçar: U rrit duke më parë në televizion, kur ishte...

Alina Lozano, 55 vjeç, u martua me influencuesin Jim Velásquez, 24 vjeç, në nëntor të vitit të kaluar. Dasma e tyre ngjalli një debat të...

Njerëzit habiten kur mësojnë se bimët ‘ulërasin’ kur dikush i pret

Edhe njerëzit më të ftohtë kanë ndjenjat, ashtu siç kanë qentë, macet, e madje dhe bimët tuaja. Dhe në lidhje me këtë të fundit,...

Bie WhatsApp, përdoruesit në mbarë botën raportojnë probleme

Aplikacioni i mesazheve ëhatsApp ka rënë. Shumë përdorues në të gjithë botën kanë raportuar probleme. Përdoruesit nuk mund të dërgojnë apo marrin mesazhe. Downdetector, një...

FOTO/ Pozoi para një statuje mbretërore duke ekspozuar të pasmet, modelja rrezikon 5 vite burg: Nuk e dija që ishte krim…

Një modele 22-vjeçare përballet me deri në pesë vjet burg pasi pozoi para një monumenti mbretëror tajlandez, duke ekspozuar të pasmet e saj. Pim Atchapara...

Si lindi “dita e gënjeshtrave”, ja disa nga teoritë

Në Shqipëri e njohim si “Dita e Gënjeshtrave”, por nëpër botë njihet si “Dita e Budallenjve” (Fools’ Day). Ndonëse origjina dhe data e saktë...

“Hëna e Krimbit”/ Dita e parë e javës në “pushtetin” e hënës vezulluese, pamje spektakolare

Një hënë vezulluese do të ndriçojë gjatë së hënës me një performancë qiellore të parashikuar për njerëzit, një eklips hënor gjysëm. Hëna e plotë e...

Jemi thellësisht të prekur nga mesazhet”, Kate dhe William reagojnë pas rrëfimit të Princeshës së Uellsit se po lufton me kancerin

Princesha e Uellsit Kate dhe burri i saj, Princi William, janë shprehur “thellësisht të prekur”, nga ngrohtësia e publikut dhe mbështetja e dhënë, pas...

Princesha e Britanisë Kate Midelton zbulon se ka ka*cer: Po i nënshtrohem kimioterapisë, u thashë fëmijëve të mi (Video)

Dukesha e Kembrixhit, gruaja e Princit William, Kate Middleton po kurohet nga kanceri. "Kam kancer. Do ti nënshtrohem kimioterapisë...", kështu deklaroi Dukesha e Kembrixhit, gruaja e Princit...

Nga pasuria prej 500,000 £, gjyshi la vetëm 50 £ për secilin nga nipërit e tij sepse nuk u kujdesën për të

I shtyrë nga hidhërimi i tij, një gjysh në Britani vendosi të ndëshkojë nipërit e mbesat e tij pas vdekjes. Nga pasuria e tij, e cila arrinte...

Mediat: Milionerët po përgatiten për fundin e botës me armë, ushqim e flori në bunkerët sekretë (fotot)

Mediat kanë nisur të përmendin shpesh së fundmi sesi më të pasurit e botës po përgatiten për fundin e botës, duke shtuar spekulimet se...

Lajmet e fundit