8.4 C
Elbasan
Shqipëria Deri në orët e mesditës vija bregdetare dhe qytetet e zonës së ulët parashikohet të jenë në mbizotërimin e intervaleve të gjata me kthjellime. Ndërsa në zonat malore do...

Raportimi i të gjitha lajmeve dhe ngjarjeve nga Qarku i Elbasanit

Mot i kthjellët gjatë kësaj të premte, rriten edhe temperaturat

Shqipëria Deri në orët e mesditës vija bregdetare dhe qytetet e zonës së ulët parashikohet të jenë në mbizotërimin e intervaleve të gjata me kthjellime....

Aplikimet për azil rekord në Britani në 2022, niveli më i lartë në tre vjet në Bashkimin Europian

Kërkesat për azil në vitin 2022 kanë shënuar rritje të ndjeshme, duke arritur në nivelin më të lartë të pas pandemisë në Bashkimin Europian,...

Takimi me Sunak, Rama: Bashkojmë forcat për të luftuar rrjetet kriminale

Kryeministri Edi Rama u mirëprit sot nga homologu i tij britanik Rishi Sunak në Doëning Street, Mbretërinë e Bashkuar, në vizitën e parë zyrtare...

Ankimi i i Berishës për regjistrimin e PD në zgjedhjet e 14 majit, gjykata jep vendimin në 27 mars

Partia Demokratike kryesuar nga Sali Berisha ka ankimuar pranë Gjykatës Administrative të Apelit Tiranë, vendimin e KAS për zgjedhjet e 14 majit ku njihet...

Deklaratat për emigrantët, Rama kritikon Braverman: Të turpshme! Disa ‘mollë të kalbura’ nuk duhet të përcaktojnë pikëpamjen e britanikëve për shqiptarët

Kryeministri Edi Rama teksa ndodhet në Mbretërinë e Bashkuar për një vizitë zyrtare, teksa ka kritikuar Sekretaren e Brendshme Britanike Suella Braverman, pas deklaratave...

Aksidentet në punë, 32 persona humbën jetën në 2022, sektori me rrezik ‘delivery’

Inspektorati Shtetëror i Punës ka kërkuar që të ketë vëmendje të shtuar sa i takon sektorit të shërbimit ‘delivery’ (shpërndarje) për shkak se punonjësit...

Showbiz
LIFESTYLE

“Unë i thashë Dorit dje, sidoqoftë të shtunën hajde këtu”, deklarata e Oltës ngre dyshime

Nominimi “kokë më kokë” mes Olta Gixharit dhe Kiara Titos këtë javë ka shkaktuar debate dhe tensione mes banorëve të Big Brother Vip. Aktorja ka shprehurpasiguritë e saj nëse...

Takimi me Sunak, Rama: Bashkojmë forcat për të luftuar rrjetet kriminale

Kryeministri Edi Rama u mirëprit sot nga homologu i tij britanik Rishi Sunak në Doëning Street, Mbretërinë e Bashkuar, në vizitën e parë zyrtare...

“Unë i thashë Dorit dje, sidoqoftë të shtunën hajde këtu”, deklarata e Oltës ngre dyshime

Nominimi “kokë më kokë” mes Olta Gixharit dhe Kiara Titos këtë javë ka shkaktuar debate dhe tensione mes banorëve të Big Brother Vip. Aktorja...