13.4 C
Elbasan
Rëndohet trafiku pak minuta pas aksidentit masiv në aksin rrugor Fushë Krujë-Vorë, pranë kthesës së Rinasit, mesditën e kësaj të premteje. Mësohet se vargu i automjeteve është krijuar deri pranë...

Raportimi i të gjitha lajmeve dhe ngjarjeve nga Qarku i Elbasanit

Parashikimi i motit/ Reshje shiu dhe dëbore, temperaturat maksimale në 20°C

Sipas MeteoAlb, përgjatë orëve të paradites; territori shqiptar; do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash të shpeshta ku herë pas here do të...

Karma është ku*vë, por sonte OMERTA-ja ra mes meje dhe jush!

Nga Erion Murataj Dolët si kaubojs përballë shqiptarëve sonte ti Lilo dhe ti nona Mona me qëllim për të vrarë njëri- tjetrin por pa kërkuar...

FOTO/ Bie borë në fshatrat e Elbasanit, Librazhdit, Gramshit dhe Prrenjasit

Reshjet e borës gjatë kësaj mesjave të gjysmës së dytë të muajit Prill kanë përfshirë edhe disa nga fshatrat malorë të bashkive Prrenjas, Gramsh,...

Kukësi zbardhet nga bora, trashësia deri në 10 cm

Zona veri-lindore e vendit është përfshirë nga moti i keq shoqëruar me reshje shiu e bore. Në lartësitë mbi 700 metër reshjet e shiut...

Fanja pa rrugë, banorët: Në dimër mbytemi nga balta, në verë nga pluhuri. Tre herë deputet, Ballës nuk i skuqet faqja

Fshati Fanjë i cili ndodhet në bashkinë Përrenjas vuan për 800 metra rrugë, pasi rruga është e pakalueshme. Emisioni “Fol” në MCN TV u ndal...

Dimër dhe verë në pranverë/ Diell, reshje shiu dhe dëbore, parashikimi i moti gjatë javës

Gjatë kësaj jave priten që të përjetohen stinët e pranverës, dimrit dhe verës. Me temperatura maksimale 29 gradë Celsius dhe me ato minimale deri...

Showbiz
LIFESTYLE

Fotot/ Falenderimi për ditëlindje i Xhensila Myrtezaj ishte një “mesazh” edhe për Bes Kallakun?!

Prej disa kohësh po përflitet një ndarje mes aktorit të humorit Bes Kallaku dhe këngëtares Xhensila Myrtezaj. Kjo u aludua vazhdimisht në media, ndërsa pak kohë më parë u...

Banorët tek “5 maji”, 30 vite pa rrugë. Murataj i’u del në krah. Kërkesë këshillit bashkiak!

Kryetari i PSD qarku Elbasan Erion Murataj ka përkrahur banorët e lagjes 5 maji në qytetin e Elbasanit në shqetësimin e ngritur prej tyre...

Akuzohen se përdhunuar 31-vjeçarin me probleme të shëndetit mendor, jepet masa e sigurisë për dy të arrestuarit në Elbasan

Gjykata e Elbasanit ka dhënë  masën e  sigurisë për dy personat të cilët akuzohen për përdhunimin e një 31-vjeçari me probleme te shendetit mendor Gjykata...