18.4 C
Elbasan

KATEGORIA

VENDI

Mbështetje Ukrainës, të gjithë kundër Rusisë. Vuçiç kundër Rusisë

Ne, Presidentja Vjosa Osmani, Presidentja Maia Sandu, Presidenti Jakov Milatović, Presidenti Stevo Pendarovski, Presidenti Aleksandar Vuçiq, Presidenti Volodymyr Zelenskyy, Kryeministri Edi Rama, Kryetarja e...

Samiti për Ukrainën, Vuçiç mbërrin në Pallatin e Kongreseve, pritet nga Rama dhe Zelensky

Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç ka mbërritur në Pallatin e Kongreseve, ku është pritur nga kryeministri Edi Rama dhe presidenti i Ukrainës Volodymir Zelensky.

Vizita e parë e Zelenskyt në Tiranë, mediat e huaja i bëjnë jehonë samitit për Ukrainën

Presidenti ukrainas, Zelensky ka vizituar për herë të parë Shqipërinë, teksa do të marrë pjesë në samitin kushtuar Ukrainës, që do të mbahet në...

BERZH: Emigracioni i lartë po nxitet nga qeverisja e keqe, Shqipëria mban rekord

Emigracioni në vendet e Ballkanit Perëndimor është në nivele të larta, por Shqipëria spikat për fluksin e madh të të larguarve në raport me...

Samiti për Ukrainën, Rama pret Zelenskyn në Kryeministri

Kreu i qeverisë, Edi Rama ka pritur mëngjesin e kësaj të hëne, presidentin e Ukrainës, Volodymyr Zelensky në Kryeministri. Të dy liderët do të zhvillojnë...

Ngrohet Shqipëria! Rriten temperaturat gjatë ditës së sotme

Moti parashikohet me vranësira mesatare deri të dendura si dhe alternime të herëpashershme me kthjellime. Vranësirat në relievet malore në lindje do të shoqërohen...

“Shqipëria është një vend i pasur”, Zelensky jep mesazhin e tij të parë

Presidenti i Ukrainas, Volodymir Zelensky, ka mbërritur këtë të martë në Tiranë. Kreu i shtetit ukrainas është pritur nga ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Igli...

Zelensky për herë të parë në Tiranë. Pritje dhe takim kokë më kokë me Ramën. Axhenda e plotë

Mbahet këtë të mërkurë në Tiranë samiti për Ukrainën. I pranishëm do të jetë edhe presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, i cili mbërriti në kryeqytet...

Lirohet ish-kryebashkiaku i Durrësit, Vangjush Dako

Ish-kryebashkiaku i Durrësit, Vangjush Dako, i arrestuar për shpërdorim detyre, do të lërë qelinë. Gjyqtarja Fjorela Davidhi vendosi që Dako të kalojë në arrest shtëpie,...

Samiti për Ukrainën dhe takimi i liderave në Tiranë/ Prezantohen akset rrugore me lëvizje të kufizuar

Zhvillimi i Samitit për Ukrainën dhe takimi i liderave të Ballkanit në Tiranë, do të sjellin bllokime të rrugëve dhe ndalime të qarkullimit në...

Lajmet e fundit