12.4 C
Elbasan
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Redaksia Elbasani Flash

20764 POSTIME
3 KOMENTET

Çfarë e Shkakton Plakjen Para Kohe tek Shqiptarët?

Procesi i plakjes është i pashmangshëm. Por a njihni njerëz që duken më të mëdhenj se mosha e tyre? AgroWeb.org flet sot për plakjen...

Lista e Kuqe e Shqipërisë – Bimët e Rrezikuara Marrin Statusin e Mbrojtjes

Lista e Kuqe e Shqipërisë përfshinë 395 klasa të bimësisë, prej të cilave 13 janë lloje algash, 21 lloje kërpudhash, 2 lloje myshqesh, 7...

Mbrojtja e biodiversitetit/ Aparatura të reja për cilësinë e ujërave në liqenet ndërkufitare

Shoqëria Gjermane për Bashkëpunimin Ndërkombëtar, GIZ në kuadër të projektit për “Ruajtjen dhe shfrytëzimin e qëndrueshëm të biodiversitetit në liqenet e Prespës, Ohrit dhe...

Besa Shahini sulmon pedagogët: Keni frikë nga modernizimi

Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Besa Shahini reagoi pasditen e kësaj të enjte në lidhje me qëndrimet e shumta në lidhje me provimin...

Vdes Vera Lynn këngëtarja legjendare e LIIB

Një nga këngëtaret më të famshme të Britanisë së Madhe, Vera Lynn, e cila këndoi edhe për trupat britanike gjatë Luftës së Dytë Botërore,...

Skema/ Pensionet në Shqipëri, `gropë` prej 218 milion euro

Skema e pensioneve për vitin 2019 ka rezultuar me një deficit prej 27.1 miliardë lekësh apo 218 milionë eurosh. Referuar të dhënave zyrtare të Institutit...

Miratohet plani i përgjithshëm vendor për bashkinë e Gramshit

Këshilli Kombëtar i Territorit ka miratuar planin e përgjithshëm vendor për bashkinë e Gramshit. Kryetari i bashkisë Gramsh, Klodian Taçe tha se planifikimi i territorit...

4 shenjat e HOROSKOPIT që ‘vdesin’ për aventura

Ekzistojnë disa shenja në horoskop që e duan shumë aventurën, ndjehen të lirë dhe e dinë që jeta nuk duhet të merret shumë seriozisht....

Balla: Parlamenti Europian po voton rezolutën mbështetëse për Shqipërinë

Deputeti i PS-së Taulant Balla mori pjesë ditën e sotme (18 qershor) në Konferencën e jashtëzakonshme të presidencës së Partisë Socialiste Europiane në prag...

Ja si Pekini identifikon personat në rrezik të COVID-19

Pekini po përdor të dhënat e marra nga telefonat për të mbledhur më shumë se 350,000 njerëz për t'i testuar, teksa vendi përballet me...

Latest news

- Advertisement -spot_img