15.4 C
Elbasan
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Redaksia Elbasani Flash

22444 POSTIME
7 KOMENTET

Enigmë: Si e zgjidhte gjithmonë pilulën e padëmshme vrasësi serial dhe i pafajshmi atë helmuese?

Një vrasës serial rrëmbente njerëz dhe i detyronte ata të zgjidhnin një nga dy pilulat që ai i jepte. Një pilulë ishte e padëmshme...

Rigoni ose ‘Lumturia e Malit’ që shëron thuajse çdo sëmundje

Rigoni është një nga bimët më aromatike me një shije të veçantë dhe një përbërës tipik i kuzhinës mesdhetare. Përveç shijes fantastike, kjo erëz...

Tronditet Moska! Ish i dashuri neonazist masakron dhe lë të vdekur studenten e familjen e saj

Elizaveta Khlyupina, 23 vjeçe u prangos para se të torturohej dhe vritet nga Sevastyan Putintsev, 21 vjeç, i cili më pas kreu dhe vetëvrasje. Një...

Ja pse na ‘ngrin truri’ kur hamë ushqimet të ftohta

Shpesh kur konsumojmë diçka të ftohtë përjetojmë një dhimbje koke, e cila shpesh njihet si 'ngrirje truri'. Shkaku i kësaj dhimbje është zbuluar tashmë nga...

Pa duar, modeli i ri i Ford kërkon vetëm përqëndrim për tu ngarë

Pronarët e makinave Ford Mustang Mach-E electric SUV do të munden të shtojnë një tipar mbreslënës në to vitin që vjen. Makinat mund të shndërrohen...

U infektua me Covid-19 në spital, i moshuari del nga Infektivi dhe vdes rrugës për në shtëpi

Një pacient i infektuar me koronavirus ka ndërruar jetë pasditen e sotme, teksa kishte lënë ambientet e Spitalit Infektiv dhe kthehej për në shtëpinë...

Zidane i kundërpërgjigjet Piques: Gjyqtarët s’e favorizojnë Realin

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, i ka mohuar pretendimet e Gerard Pique se Los Blancos marrin trajtim më të mirë nga gjyqtarët dhe...

Etrit Berisha thyen dorën pas përplasjes në stërvitje

Portieri i SPAL-it dhe ekipit kombëtar të Shqipërisë, Etrit Berisha, do të mungojë në ndeshjet e ardhshme në Serie A, pasi që e ka...

RUSI – Zjarret djegin 10 000 kilometra katrore pyje

Gjatë javëve të fundit në Rusi janë regjistruar mbi 6 000 zjarre, që kanë konsumuar më shumë se 9 900 kilometra katrore pyje, njoftoi...

Angelina Jolie tregon për herë të parë arsyen e ndarjes nga Brad Pitt

Aktorja e njohur, Angelina Jolie ka thyer heshtjen së fundmi për ndarjen nga Brad Pitt. Gjatë një interviste për revistën “British Vogue”, aktorja ka...

Latest news

- Advertisement -spot_img