17.4 C
Elbasan
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Redaksia Elbasani Flash

24834 POSTIME
8 KOMENTET

Katër raste të reja në Durrës

Konfirmohen dhe 4 raste të reja me koronavirus në qytetin e Durrësit. Mësohet se dy janë kontakte të vjetra ndërsa dy janë vatra të reja,...

KPK shkarkon gjyqtaren e Gjykatës së Posaçme të Apelit, pjesë e trupit gjykues të dosjes së Saimir Tahirit

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit shkarkon nga detyra gjyqtaren pranë Gjykatës së Posaçme të Apelit për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar, Nure Dreni. Gjyqtarja është...

Shtyhen deri më 15 gusht aplikimet për pajisjen me leje qëndrimi në Itali

Autoritetet italiane kanë shtyrë afatin kohor të mbylljes së procesit të pajisjes me leje të rregullt qëndrimi për emigrantët ilegalë në Itali. Në mbledhjen e...

Shpërthen lufta në kufirin Indi-Kinë, vriten 20 ushtarë e plagosen dhjetra të tjerë

Të paktën 20 ushtarë indianë janë vrarë gjatë përplasjeve me forcat kineze në Ladakh, në rajonin e kontestuar të kashmirit. Konflikti në këtë zonë është...

‘Autorët kishin informacion nga brenda’, dalin DETAJE të reja nga grabitja e Postës private te Astiri: Kamerat filmuan…

Detaje të reja kanë dalë nga grabitja e postës private Adex në zonën e Astirit, mbrëmjen e djeshme. Sipas policisë, autorët kanë pasur informacion nga brenda. Ata...

Rritja e rasteve me Covid-19, Shefja e Infektivit apel të fortë qytetarëve: Të shtruarit po shtohen, e vetmja armë që kemi është…

Shefja e Shërbimit të Sëmundje Infektive Najada Çomo ka dhënë mëngjesin e sotëm një mesazh për qytetarët, në këtë kohë kur rastet me Covid-19...

Parashikimi i motit, e mërkurë 17 qershor 2020

Moti sot parashikohet i paqëndrueshëm. Hera herës kthjellimet do të pasohen nga zhvillime vranësirash. Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se reshjet e shiut do...

Vajza e Xhevdet Ferrit bën dedikimin prekës: Nuk jam mësuar të jetoj pa prezencën tënde

U bënë 5 muaj nga vdekja e aktorit të mirënjohur Xhevdet Ferri. Vajza e tij Bora ka postuar një foto me prindërit dhe i...

Zbulohen datat kur do mbahet Eurovizion. A do jetë Arilena ajo që do përfaqësojë Shqipërinë?

Për shkak të pandemisë së koronavirusit, Eurovizion është shtyrë për vitin tjetër. Dy gjysmë finalet e këtij festivali do mbahen në 18 dhe 20...

Rita Ora me familjen në malet e Rugovës

Nëna e këngëtares thotë se pandemia nuk do ta ndryshojë pozitivitetin e tyre. Veprimi i Vera Orës për tu bashkuar me vijën e parë të...

Latest news

- Advertisement -spot_img