17.4 C
Elbasan
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Redaksia Elbasani Flash

24832 POSTIME
8 KOMENTET

6 arsye pse duhet të agjëroni, edhe nëse s’jeni besimtarë muslimanë

Orët e para të së premtes shënuan nisjen e muajit të shenjtë të Ramazanit për besimtarët muslimanë, megjithatë agjërimi është një praktikë që mund...

Sot nis muaji i Shenjtë i Ramazanit

nis zyrtarisht muaji i shenjtë i Ramazanit për të gjithë besimtarët myslimanë në mbarë botën. Besimtarët myslimanë do të agjërojnë për 30 ditë ose...

Bëri të “fortin” me policinë dhe iu rrezikoi jetën, arrestohet 42-vjeçari në Lushnje

Një 42-vjeçar është arrestuar nga policia e Lushnjes pasi nuk iu bind urdhërit të policisë dhe më pas u largua me shpejtësi, duke rrezikuar...

Dita nis me kthjellime, temperaturat shkojnë deri në 22 gradë

Shqipëria Masat ajrore të qëndrueshme që kanë përfshirë rajonin e Ballkanit do të diktojnë kushtet e motit edhe në Shqipëri, duke bërë që gjatë orëve...

Tërmet i fortë në orët e para të mëngjesit në Janinë, lëkundjet janë ndjerë edhe në Shqipëri

Një tërmet me magnitudë 4.4 ballë të shkallës Rihter ka ndodhur pak para orës 4 të mëngjesit të së enjtes në Janinë . Epiqendra e...

Urdhëroi arrestimin e Putinit/ Prokurori përmend Millosheviçin dhe Karaxhiçin: Nuk ka të paprekshëm

Kryeprokurori i Gjykatës Ndërkombëtare Penale, Karim Khan, i cili ka kaluar më shumë se tre dekada në drejtësinë ndërkombëtare, arriti të sigurojë një urdhër...

Lajkatarja – Lulja e Veçantë e Shëndetit, Si ta Përdorni

Lajkatarja është plotësisht e ngrënshme, e shijshme dhe plot vlera shëndetsore. Bima e Lajkatares mund të jetë e nënvlerësuar, por ajo ka një paraqitje të...

Princi William viziton papritur Poloninë, falenderime për trupat britanike dhe polake të përfshira në ofrimin e mbështetjes për Ukrainën

Princi William i Britanisë bëri një udhëtim të paparalajmëruar në Poloni të mërkurën për të falënderuar trupat britanike dhe polake të përfshira në ofrimin...

Pamje të nxehta: “Çmenden” vajzat në suitë, Olta dhe Deamishel puthen në buzë e këmbë (Video)

Mbrëmjen e djeshme gjatë primes një nga suprizat që u bë ishte pikërisht suita e rezervuar për Oltën dhe një nga banorët që ajo...

Mbi 4 mijë gjoba dhe 21 shofer të arrestuar, Policia Rrugore bën bilancin e tre ditëve

Policia Rrugore është prej ditësh në akset kryesore të vendit me makina inteligjente, radarë automatikë, dronë, dragera, kamera dhe makina të pauniformuara. Si rezultat i...

Latest news

- Advertisement -spot_img