22.4 C
Elbasan

KATEGORIA

BOTA

Kazakistani vendos ndalimin e përkohshëm të eksporteve të sheqerit

Ndalimi i përkohshëm i eksportit të sheqerit në Kazakistan hyri në fuqi më 14 qershor 2024. “Ndalimi i përkohshëm i eksportit të sheqerit nga Kazakistani...

VIDEO/ Biden “humbet” sërish! Meloni nxiton për ta ndihmuar, e çon pranë liderëve të tjerë për të bërë foto

Presidenti 81-vjeçar i SHBA-ve, Joe Biden, u pa duke u larguar gjatë një demonstrimi me parashutë në samitin e G7. Ndërsa liderët e tjerë qëndruan...

Shpërthim në një parking nëntokësor në Zvicër, 2 viktima dhe 11 të plagosur

Dy persona kanë humbur jetën dhe 11 të tjerë janë plagosur pas një shpërthimi të ndodhur në një parking nëntokësor në Nussbaummen, në Zvicër. Rrethanat...

Evropë, rritet numri i pë*doruesve të drogës

Konsumi i drogave ilegale në Europë po kthehet në një problem gjithnjë e më shqetësues. Qendra Europiane e Vëzhgimit për drogat dhe varësinë nga...

VIDEO/ Sherr i dhunshëm në Parlamentin italian, deputetët grushtohen pas diskutimit në sallë

Një sherr mes deputetëve shpërtheu në Parlament gjatë diskutimit për autonomi të diferencuar me deputetin e Lëvizjes Cinque Stelle,, Leonardo Donno, i cili po...

FOTO/ U godit me grusht gjatë sherrit mes të rinjve, ja kush është shqiptari që mbeti i vdekur në Greqi

Një 20-vjeçar shqiptar humbi jetën në Kalives të Greqisë, pas sherrit mes disa të rinjve. Orgito Lloci, 20 vjeç është konfliktuar fillimisht me dy shtetas...

Fluks turistësh në Pogradec, ‘shuajnë’ vapën në ujërat e liqenit

Në qytetin e Pogradecit, si rezultat edhe i temperaturave të larta, është shtuar fluksi i turistëve, raporton për BalkanËeb gazetarja Lorena Kodra. Madje jo pak...

Itali/ Po drejtonte një furgon, 32 vjeçarja shqiptare përplas një italian

Një shqiptare ka aksidentuar për vdekje një 47 vjeçar italian. Ngjarja ka ndodhur në Inzago të Milanos mëngjesin e së martës. Sipas mediave italiane, 32...

Mashtroi 55-vjeçaren greke dhe i mori mbi 98 mijë euro, arrestohet shqiptari në Selanik

Një 33-vjeçar shqiptar është vënë në pranga nga oficerët e policisë së Departamentit të Sigurisë Harilaou – Ascension, në Selanik. Sipas mediave greke, shqiptari ka...

Del ekspertiza mjeko-ligjore e 11-vjeçares që u vra nga daja pë#dhunues! I shpoi zemrën dhe shpretkën me…

Ka dalë ekspertiza mjeko-ligjore e 11-vjeçares Vasilika që u vra nga daja e saj në Greqi. Sipas ekspertizës ajo gjeti vdekjen nga goditjet me kaçavidë...

Lajmet e fundit