22.4 C
Elbasan

KATEGORIA

BOTA

Kufijtë e BE-së mund të mbeten të mbyllur për vendet e Ballkanit Perëndimor edhe pas 1 korrikut

Kufijtë e jashtëm të Bashkimit Evropian mund të mbeten të mbyllur për vendet e Ballkanit Perëndimor, edhe pas datës 1 korrik, përkundër rekomandimit të...

Vajza 8-vjeçare, nëna dhe xhaxhai gjenden të vdekur brenda një pishine

Fqinjët e shqetësuar kanë thirrur policinë pasi dëgjuan disa ulërima nga shtëpia e tyre, pasditen e djeshme. Kur policia mbërriti në shtëpinë e tyre, gjetën...

Serbinë e merr “lumi”, Shpallet gjendja e jashtëzakonshme si pasojë e përmbytjeve

Rajone të mëdha të Serbisë, veçanërisht në perëndim të vendit, janë prekur nga përmbytjet si pasojë e shirave të vazhdueshme të orëve të fundit...

OBSH: Pandeminë nuk e mundim dot me një botë të përçarë, po shtohet rreziku i valës së dytë

Sipas shefit të OBSH-së, kërcënimi më i madh me të cilin përballet tani bota nuk është vetë koronavirusi, por mungesa e solidaritetit dhe e...

Ish-shokët e policit që vrau Floyd: Në gjimnaz ishte i vështirë dhe i vetmuar

Derek Chauvin, ish-oficeri i policisë në Minesota i cili akuzohet për vrasjen e George Floyd, ka qenë një person shumë i vështirë dhe i...

Rezultojnë pozitivë me koronavirus 1.500 puntorë të një fabrike mishi

Më shumë se 1.500 puntorë kanë rezultuar pozitivë me koronavirusin në një fabrikë mishi në Gjermani. Autoritetet shëndetësore kanë karantinuar 6.500 punëtorët që punonin në...

Trump zgjat pezullimin për imigracionin deri në fund të vitit

Presidentit Trump ka vendosur të zgjasë ndalimin e lëshimit të kartave jeshile jashtë territorit të Shteteve të Bashkuara deri në fund të vitit. Pjesë e...

Covid-19 në botë: 474 mijë viktima dhe mbi 9 milion të infektuar

Numri i të infektuarve nga Covid-19 në gjithë botën ka shkuar në mbi 9,1 milion, përkatësisht 9,192,751 sipas Worldometers. Ndërkohë numri i viktimave ka arritur...

FRANCË – Disneyland rihapet për publikun

Pas katër muajve mbyllje, Disneyland Paris do të rihapet gradualisht për publikun duke nisur nga 15 korriku, me një kapacitet pritjeje të reduktuar dhe...

ShBA-Rusi nisin diskutimet në Vjenë për marrëveshjen e armëve bërthamore

Shtetet e Bashkuara dhe Rusia filluan diskutimet për t’i zgjatur afatin marrëveshjes ekzistuesve për kontrollin e armëve bërthamore. Nëse do të bihet dakord, afati...

Lajmet e fundit