18.4 C
Elbasan

KATEGORIA

EKONOMI

COVID-19/ 46% e bizneseve raportuan se nuk kanë larguar asnjë punonjës, vlerësojnë masat mbështetëse (Video)

Për të kuptuar efektet që po jep në ekonomi infeksioni COVID-19, Agjencia e Zhvillimit të Investimeve (AIDA) zhvilloi një anketim për periudhën prill-maj 2020. Ministrja...

Qytetarët e gjobitur në Greqi për shkeljen e afateve të qëndrimit do të rimbursohen

Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se qytetarët që u gjobitën nga qeveria greke për shkeljen e pavullnetshme të afateve të qëndrimit në Greqi në...

Janar-maj 2020, 10% më shumë mallra të përpunuar nga anijet tregtare në portin e Durrësit

Gjatë periudhës janar-maj 2020 përpunimi i mallrave nga anijet tregtare ka shënuar një rritje prej 10%. Sektori i Statistikave në Autoritetin Portual Durrës bën të...

Basha me sipërmarrës në Kamëz: Ne do të ulim taksat për biznesin dhe do rrisim pagat

Qytetarët dhe sipërmarrësit janë të braktisur nga qeveria”, tha sot kryetari i PD-së Lulzim Basha në një takim me qytetarë dhe sipërmarrës në Kamëz,...

Lushnjë dhe Fier/ Rekord eksporti i shalqirit në dy javët e para të qershorit, arrin pikun me 310 tonë në ditë

Shqipëria po i fuqizon gjithë një e më shumë pozitat e saj në tregun e huaj, ku dominon me eksportet e prodhimeve bujqësore, drejt...

Shqipëria mes vendeve me kërkesën më të lartë për punësime në Itali

Ministria e Brendshme italiane ka publikuar të dhënat e para të procesit të nisur më datë 1 qershor 2020 për të punësuar e pajisur...

Lushnjë dhe Fier/ Rekord eksporti i shalqirit në dy javët e para të qershorit, arrin pikun me 310 tonë në ditë

Shqipëria po i fuqizon gjithë një e më shumë pozitat e saj në tregun e huaj, ku dominon me eksportet e prodhimeve bujqësore, drejt...

Etiketimi i ri i produkteve ushqimore nis më 19 korrik/ AKU informon biznesit për elementët që shtohen

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit (AKU), në zbatim të kërkesave të legjislacionit, me qëllim rritjen e sigurisë ushqimore në vend, risjell në vëmendje tek të...

Successful entrepreneurs recognize when to move on

The main thing that you have to remember on this journey is just be nice to everyone and always smile. Refreshingly, what was...

How 39 major businesses use Instagram stories

The main thing that you have to remember on this journey is just be nice to everyone and always smile. Refreshingly, what was...

Lajmet e fundit