24.4 C
Elbasan

KATEGORIA

ELBASANI SOT

Gramsh /Tentoi t’i vidhte çantën një shtetaseje arrestohet nga policia

Gramsh Tentoi t’i vidhte çantën një shtetaseje, nën kërcënimin e një mjeti të mprehtë, arrestohet në flagrancë nga Policia 56-vjeçari. Specialistët për Hetimin e Krimit në...

34-vjeçarja nga Librazhdi me Covid-19 ndërroi jetë, i vëllai: “Motra u infektua në QSUT, u sollën shumë keq”

Para disa ditësh një 34-vjeçare nga Librazhdi, e cila kishte rezultuar pozitive me Covid-19, ndërroi jetë në Spitalin Infektiv. Babai i saj ka rrëfyer...

Kalaja e Peqinit rrezikon shembjen

Është një nder kryeveprat e qarkut të Elbasan por kalaja historike e Peqinit që mban edhe emrin e vendbanimit ilir të Klodianës rrezikon shembjen....

U gjet i pajetë buzë lumit, policia apel për ndihmë qytetarëve për identifikimin e 65-vjeçarit

Në vijim të informacionit të dhënë ditën e djeshme për një shtetas të s.eksit mashkull, rreth 65 vjeç, i cili u gjet i pajetë...

Gjendet i pajetë një 50-vjeçar në breg të lumit Shkumbin

Një 50-vjeçar është gjetur i pajetë në breg të lumit Shkumbin në Elbasan dhe sipas informacioneve paraprake nuk ka shenja dhùne në trup. Ende nuk...

Aksident ne aksin Elbasan – Librazhd, perlasen dy automjete

Nje aksident ka ndodhur ne aksin Elbasan-Librazhd në vendin e quajtur kthesa e Murrashit. Mësohet se dy automjete jane perplasur por nuk ka persona të...

Elbasan / Digjet gjate nates makina e drejtorit te Inspektoristit Shendetesor Shteteror ne Elbasan

Dy automjete janë djegur gjatë natës në qytetin e Elbasanit. Paraprakisht mësohet se bëhet fjalë për një automjet tip “Audi” dhe një Renault. Mësohet se...

Arrestohet polici i burgut te Peqinit

Polici i burgut të Sigurisë së Lartë në Peqin, Fatmir Dupi është arrestuar pasi tentoi të fuste brenda ambienteve të qelisë 26.1 gram kanabis. Arrestimi...

Librazhd/ Mësuesit paguajnë vetë transportin, Zyra Arsimore e zhytur në borxhe

Mësuesit e Shkollës së Mesme së Bashkuar Orenjë, Librazhd denoncojnë në emisionin Fiks Fare mos kompesimin e pagesës së transportit. Këta mësues, iu drejtuan...

Elbasan – Tiranë/ Makina merr flakë në tunelin e Krrabës

Një automjet ka marrë flakë në ecje e sipër në tunelin e Krrabës. Policia njofton se ngjarja ka ndodhur rreth orës 18:20. "Në autostradën Tiranë-Elbasan,...

Lajmet e fundit