22.4 C
Elbasan

KATEGORIA

KULTURË

NASA zbulon planetin që rrotullohet rreth një ylli pranë nesh

NASA thotë se ka zbuluar një planet që sillet rreth orbitës së një ylli që ndodhet pranë nesh. Planeti i ri është i përafërt...

Aksidentohet Ferrari me 200 kmh, shpëton me plagë të lehta

Në rrugë është një Ferrari i ndarë në dysh. Nëse dikush e sheh, mendon se aty ka ndodhur një masakër. Por për fat, drejtuesi...

Studim befasues nga fshati që infektoi Europën me koronavirus

Ky lajm është vërtet befasues. Një studim i Universitetit të Innsbruck-ut në Austri ka zbuluar se gjysma e banorëve të fshatit Ischgl kanë antitrupa për...

Shtyhet edhe ndarja e shpërblimeve “Globi i Artë”

eremonia e përvitshme e ndarjes së shpërblimeve kinematografike, “Globi i Artë”, të cilat i ndanë Shoqata e Gazetarëve të Huaj, zakonisht mbahet në javën...

“Gruaja e sëmurë, i lutet të dashurës së burrit të mos takohet me të derisa ajo të largohet nga jeta”

Dedektivja e njohur Shkënda Lili ka treguar një rast prekës në studion e emisonit “Ditë e Re” në RTV Ora. Ajo ka treguar historinë...

Horoskopi 25 qershor, ja parashikimi i yjeve për ju

Dashi Yjet do ju ofrojnë disa kënaqësi. Ju do përpiqeni të harroni problemet personale dhe familjare dhe do i kushtoni kohë vetes, të dashurit tuaj...

Doni të dini sa fat keni në dashuri? Bashkoni pëllëmbat tuaja dhe zbulojeni

Linjat janë në të njëjtin nivel Nëse partneri juaj ka vizat e dashurisë në të njëjtin nivel, ju jeni me fat. Ai ka qëllime serioze...

TEKNOLOGJI – Tiktok nënshkruan ”Kodin Europian” kundër dezinformimit

Aplikacioni popullor Tiktok ka vendosur të nënshkruajë ”Kodin Europian” kundër dezinformimit të filluar në tetor 2018 për të luftuar përhapjen e lajmeve të rremë...

ABU DABI – Rihapet Luvri nën masa të reja sigurie

Abu Dabi rihapi sot, pas më shumë se tre muajsh, muzeun e tij të Luvrit, i mbyllur nga masat e vendosura nga Emiratet e...

Në univers ka 36 qytetërime të tjera, po nuk komunikojmë dot

Mund të jenë të paktën mbi 30 civilizime inteligjente në Rrugën e Qumështit. Kjo është hipoteza që hidhet nga ekspertët në revistën Astrophysical Journal. Si...

Lajmet e fundit