14.4 C
Elbasan

KATEGORIA

SHËNDET

Shkodra me 11 raste të reja. mes tyre mjeku kirurg dhe infermierja e kirurgjisë në spital

Vijojnë të raportohen raste të reja të të infektuarve me COVID-19 nëpër qytete. Në Shkodër - Nga 33 testime janë konfirmuar 11 raste te reja. Pjesa...

Testi njëminutësh që zbulon se ç’po shkon keq me shëndetin

E dini që njeriu mund të jetë mjek i vetvetes? Sigurisht që kjo gjë nuk nënkupton se mund të diagnostikoni çdo lloj simptome, por me...

Pini këtë pije freskuese, është magji për trupin tuaj

Vera është afër, dhe kjo do të thotë se është koha të filloni t’i kushtoni vëmendje shtesë hidratimit. Meqenëse djersitemi më shumë në muajt e...

Mutacioni që po shqetëson shkencëtarët, mund të bëjë koronavirusin më infektiv

Studiuesit në Florida kanë zbuluar se koronavirusi i ri ka pësuar mutacion dhe e bën atë më të lehtë të infektojë qelizat njerëzore. Shumë shkencëtarë...

Keni mungesë hekuri në organizëm, këto ushqime e posedojnë atë

Ushqimet që hamë influencojnë ndjeshëm hekurin që trupi arrin të përthithë për të plotësuar nevojat e tij. Doza e rekomanduar ditore e hekurit është 7–18...

Ekspertët Konfirmojnë Problemet me Gjumin Për Shkak të Pandemisë

Një studim i bërë në Britaninë e Madhe tregoi se pandemia ka prishur gjumin e njerëzve. Sipas studimit njerëzit tani flinin shumë pak dhe...

Qepa e Drishtit – Historia 200 Vjeçare e Kultivimit

Në zonën e Alpeve të Shqipërisë është trashëguar brez pas brezi kultura e kultivimit të një specie të veçantë të qepës. Ajo njihet si Allium...

Lajmet e fundit