14.4 C
Elbasan

KATEGORIA

SPORT

Klopp jep alarmin: Arabia po na shkatërron

Liverpool do ta humbasë sulmuesin kryesor Mohamed Salah. Sinjalin më të rëndësishëm e jep trajneri Jurgen Klopp që e pranon se askush nuk po...

Milani gjen sulmues në Angli, luftë kundër kohës për ta federuar

Pasi dështoi të sjellë në “San Siro” iranianin Mehdi Taremi, Milani duket se ka gjetur në Angli sulmuesin që i duhet për të kompletuar...

Përcaktohen grupet e Europa League/ Ajax ‘përplaset’ me Marseille, me fat Roma dhe Liverpool

Ështe hedhur sot shorti për fazën e grupeve të kompeticionit, Uefa Europa League.  

Partizani largohet me “kokën lart” nga Europa, barazimi në Elbasan Arena ndaj Astanës nuk mjafton

Partizani eliminohet me kokën lart në fazën Play Off të Conference League. Kampionët e Shqipërisë janë eleminuar në fazën “Play-Off” të Conference League përballë...

Hidhet sot shorti i Champions League, 32 skuadra në 4 vazo

Do të hidhet sot në Monako të Francës shorti i Uefa Champions League. 32 skuadra do të jenë në garë për kompeticionin më të...

Çfarë ndodhi? Përplasje me trajnerin, Benzema mund të largohet nga Al Ittihad

Karim Benzema u transferua me bujë në Arabinë Saduite këtë verë, por aventura tek Al Ittihad nuk po shkon në mënyrën më të mirë...

Alexis Sanchez drejt rikthimit te Interi? Marotta shprehet optimist

Alexis Sanchez mund të rikthehet te Interi në këtë merkato vere. CEO i zikaltërve, Beppe Marotta, në një intervistë të dhënë së fundmi, deklaroi se...

U akuzua për përdhunimin e të fejuarës, Man, United i “jep duart” talentit anglez

Tashmë është zyrtare, Mason Grenëood nuk do të jetë më pjesë e Manchester United. Edhe pse nuk ka një vendim gjykate kundër tij, klubi...

Spanja, kampione bote në futbollin e femrave

Vetëm një vit më parë, Spanja ishte në kaos të plotë, pas eliminimit në çerekfinalet e Evropianit dhe rebelimit të futbollisteve kryesore të ekipit...

Tashmë zyrtare! Italia emëron Spallettin si trajnerin e ri të Kombëtares

Luciano Spalletti do të jetë trajneri i ri i ekipit kombëtar të futbollit të Italisë, tha të premten federata e futbollit të vendit, duke...

Lajmet e fundit