18.4 C
Elbasan

KATEGORIA

VENDI

Rama i del në mbrojtje Sandër Lleshaj: Të mos sillemi sikur disa i ka sjellë fuqia qiellore disa djalli vetë

Kryeministri Edi Rama merr në mbrojtje ministrin e Brendshëm Sandër Lleshaj I cili ishte thirrur në interpelancë nga deputeti i opozitës parlamentare, Halit Valteri...

Policia arreston nipin e Prel Markut për vrasjen e Hekuran Billës, në kërkim Viktor Marku

Policia e Tiranës ka arrestuar nipin e Prel Markut për vrasjen e Hekuran Billës me 11 qershor në kryeqytet. I arrestuari është identifikuar si...

Konfirmohen 6 raste me koronavirus në Durrës

Janë konfirmuar pozitivë për koronavriursin 6 persona të tjerë në Durrës, mëson se katër janë raste kontakti ndërsa dy raste janë konfirmuar në Spitalin e...

Materniteti i Vlorës rrezikon mbylljen, sanitarja del pozitive me covid19, djali punon si infermier

Materniteti në qytetin e Vlorës rrezikon që të mbyllet dhe stafi të vihet në karantinë të detyrueshme. Shkak është bërë një sanitare, e cila ka...

Destinacion për turistët/ Kalaja e Bashtovës, monument me vlera historike

Kalaja e Bashtovës, një monument kulture i ndërtuar në shekullin XV, me vlerat e saj historike dhe bukurinë natyrore fton turistët ta vizitojnë. E ngritur...

Policia shpërndan protestat

Policia është detyruar të ndërhyjë për të shpërndarë tre protesta këtë të mërkurë. Tubimi i Shoqatës së Transporteve dhe ai i studentëve është konsideruar i...

Reshjet e shiut rikthejnë pamjen e shëmtuar tek “Parku Rinia”

Reshjet e shiut kanë rikthyer edhe një herë brenda pak ditësh pamjen e një Venecia të vogël. Në park u investuan plot 1 miliard lekë...

Kamerat filmuan grabitjen e Postës, autorët të veshur sportiv dhe me kapuçë, njëri çalonte

Një postë private është grabitur mbrëmjen e të martës në kryeqytet. Dy persona ende të paidentifikuar, nën kërcënimin e armës kanë hyrë në ambientet...

Lezhë/ IKMT nis shembjen e 14 objekteve të ndërtuara pa leje në vijën bregdetare

Inspektorati Kombëtarë i Mbrojtjes së Territorit ka nisur punën për shembjen e 14 objekteve në zonën e bregdetit të Tales në Lezhë. IKMT në kuadër...

Sherr me thika e dërrasa në Bulqizë, pranga të rinjve

Dy të rinj në Bulqizë përfunduan në pranga pas një sherri mes tyre.Ngjarja ka ndodhur rreth orës 14:00 të ditës së djeshme në vendin...

Lajmet e fundit