Bayern ka pësuar një humbje shokuese 1-3 nga Leipzig në javën e parafundit të Bundesligës.

Tashmë Dortmund ka në dorë kampionatin teksa nëse i fiton 2 ndeshjet e fundit shpallet kampion.

Kjo humbje dhemb shumë për Tuchel që mori me shumë bujë Bayern 2 muaj më parë.

Sa i përket golave, pjesa e parë u mbyll me avantazhin minimal pas golit të Gnabry, ndërsa në të dytën miqtë përmbysën gjithcka me golat e Laimer 65′, Nkunku 76′ me penallti dhe Szoboszlai 86′ sërish me penallti. SHIKO GOLAT /G.D abcnews.al/

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu