Derri vret kasapin rrugës për në thertore

0
114

Një derr vrau një kasap rrugës për tu therur në Hong Kong.

Policia tha se kasapi 61-vjeçar e kishte qëlluar me armë trullosëse kafshën për ta therur kur ajo kishte rikthyer vetëdijen dhe e rrëzoi.

Një koleg në thertoren Sheung Shui në Hong Kongun verior e gjeti kasapin me një thikë mishi ende në dorë dhe këmbën e majtë të dëmtuar.

Ndërsa policia nuk e ka përcaktuar ende shkakun e vdekjes, duket se kasapi u rrëzua nga derri  të premten dhe mori një plagë nga tehu i thikes 40 cm.

Kasapi u dërgua në spital, por më vonë u konstatua i vdekur

Një zëdhënës i tha CNN: “Departamenti i Punës është i pikëlluar nga vdekja e personit dhe shpreh ngushëllimet më të thella për familjen e tij”.

“Ne do të përfundojmë hetimet sa më shpejt të jetë e mundur për të identifikuar shkakun e aksidentit, për të konstatuar përgjegjësinë e përgjegjësive dhe për të rekomanduar masa përmirësimi.”

Është e paqartë nëse derri ofendues arriti ti shpëtojë therjes apo jo

Derrat konsiderohen shumë inteligjentë për shkak të aftësisë së tyre për ndërveprim social, ngjitjes emocionale, aftësisë për të ndjerë dhimbje dhe higjienës së përgjithshme.

Ato rrallë janë kafshë të dhunshme, përveç kur mbrojnë të vegjlit e tyre.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu