Suksesi që Dua Lipa ka arritur gjatë viteve të fundit ka shtuar ndjeshëm dhe buxhetin e saj. Këngëtarja shqiptare, aktualisht ndër më të kërkuarat në tregun ndërkombëtar, është bërë pjesë e listës së muzikantëve nën 30-vjeç më të pasur në Mbretërinë e Bashkuar.

Dua Lipa announces virtual concert experience, 'Studio 2054' : Dancing Astronaut

Ed Sheeran mund të bëhet muzikanti i parë miliarder britanik. Këngëtari 31 vjeçar, baba i dy fëmijëve, e ka gjetur veten në vendin e 10-të në listën e muzikantëve më të pasur të Sunday Times me një pasuri totale prej 260 milionë paund. Në listën e më të rinjve, nën 30 vjeç, Harry Styles renditet në vendin e parë.

Ish anëtari i One Direction, i cili është angazhuar vitet e fundit në karrierën e tij si solist, shtoi 25 milionë paund në buxhetin e tij duke e çuar totalin në 100 milionë paund. Kjo e ka bërë atë muzikantin më të pasur nën moshën 30 vjeç.

Dua Lipa as Disco Queen at a concert in Berlin - SasaTimes

Më pas vjen Dua Lipa me 60 milionë paund. Pasi rriti pasurinë e saj me 24 milionë £ në një total prej 60 milionë £, Dua Lipa ngjitet në vendin e dytë në listën e muzikantëve të rinj, duke u barazuar me grupin e famshëm të vajzave, Little Mix.

Lista e këngëtarëve më të pasur nën 30 vjeç

  1. Harry Styles – £100 million
  2. Dua Lipa – £60 million (joint)
  3. Little Mix – £60 million (joint)
  4. Niall Horan – £52 million
  5. Louis Tomlinson – £48 million
  6. Liam Payne – £44 million
  7. Zayn Malik – £36 million
  8. Sam Smith – £34 million
  9. Stormzy – £26 million
  10. Lewis Capaldi – £19 million/abcnews.al

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu