“E kam lut Zotin që mos vdes pa të taku”/ Qytetari nga Puka-Berishës: Të dhashë dorën ty, 3 ditë nuk ia jap njeriu tjetër…

0
36

Është shoqëruar me batuta dhe të qeshura fjala e një qytetari nga Puka gjatë takimit të kryetarit të Partisë Demokratike, Sali Berisha me qytetarë të Pukës dhe Fushë Arrëzit.

Teksa mori fjalën, ai tha se është një mbështetës i Berishës bashkë me familjen, ndërsa shtoi se një dëshirë e madhe e tij ishte që ta takonte atë dhe t’i jepte dorën.

“E kam lut Zotin që mos vdes pa taku Berishën, jam betu që pasi t’i jap dorën, tre ditë nuk ia jap njeriu tjetër, të ruaj shijen e një vllau dhe një burrë shteti që lufton për liri, për komb e për demokraci”, u shpreh ai.

Pasi përfundoi fjalën e tij, Berisha është takuar me të moshuarin, duke i plotësuar kështu edhe dëshirën e tij.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu