EMRI/ Arrestohet i kërkuari për tentativë vrasje, si tentoi t’i arratisej Policisë

0
297

Një 30 vjeçar, i cili ishte shpallur në kërkim për vrasje me dashje të mbetur në tentativë është vënë në pranga nga policia në Vorë. Në momentin e arrestimit atij iu gjet edhe një armë zjarri.

Krahas tij, është shpallur në kërkim një shtetas tjetër, për përkrahje të autorit të krimit. Ky u fundit drejtonte makinën në të cilën ishte pasagjer i arrestuari, Arian Armani alias Eljfat Saljiu.

Ai nuk iu bind urdhrave të Policisë gjatë ndërhyrjes për të ndaluar duke i ikur patrullës së policisë. Gjatë ndjekjes, nga automjeti ka zbritur Arian Armani alias Eljfat Saljiu, ndërsa drejtuesi i automjetit së bashku me automjetin janë larguar.

Arian Armani alias Eljfat Saljiu, ka tentuar të largohet dhe të fshihet në ambientet e një hoteli në Vorë. Gjatë kërkimeve ai u kap në ambientet e hotelit. Gjatë kontrollit në ambientin e hotelit ku ky shtetas ka tentuar të fshihej, u gjet një armë zjarri pistoletë me municion luftarak.

Pas verifikimeve të kryera ka rezultuar se 30-vjeçari i arrestuar, ishte i shpallur në kërkim pasi Gjykata e Apelit Shkodër, i ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg” për veprat penale “Vrasje me dashje” e mbetur në tentativë, dhe “Prodhim dhe mbajtje pa leje e armëve të zjarrit dhe municionit”.

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu