Në moshën 41-vjeçare, Zlatan Ibrahimovic rikthehet në përfaqësuesen suedeze. Pas zërave që qarkullonin, ka qenë vetë trajneri i Suedisë që ka konfirmuar vendimin e tij për të grumbulluar sërish në kombëtare sulmuesin e Milanit.

Ibra do të jetë në dispozicion të trajnerit Janne Andersson për dy sfidat e para në kualifikueset e “Euro2024”, kundër Belgjikës dhe Azerbajxhanit.

Ibra

Për herë të fundit, Ibra ka luajtur një ndeshje me përfaqësuesen Suedeze më 29 mars 2022 kundër Polonisë.

(BalkanWeb)

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu