Galatasaray është shpallur kampion i Turqisë për herë të 23-të në histori.

Skuadra në të cilën luajnë yje si Mertens, Icardi, Zaniolo apo Rashica, fituan me shifrat 1-4 ndaj Ankaragucu. Dy nga katër golat i shënoi bomberi argjentinas, Mauro Icardi.

Galatasaray bëri një merkato fantastikë verën e kaluar, duke afruar shumë lojtarë me emër.

Këto afrime, bënë të mundur rezultate pozitive dhe në fund, trofeun e kampionatit turk./h.ll/abcnews.al

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu