13.4 C
Elbasan

KATEGORIA

ELBASANI SOT

E rëndë në Elbasan/ Abuzohet se**ualisht një djalë.

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Elbasan ndaluan me iniciativë shtetasit B. J., 44 vjeç, banues në Elbasan dhe R. B.,...

Krizë në tregun industrial në Elbasan, 80% e dyqaneve ulin qepenin

Rënia drastike e fuqisë blerëse ka çuar drejt falimentit rreth 80 përqind të subjekteve që dikur shisnin në tregun industrial të Elbasanit. Tregtarët që...

Po qëndronin 30 m larg rrugës/ Si e përplasi familjen në Prrenjas shoferi i dehur, 24-vjeçares iu ndërprenë ëndrrat në mes

Eneida Pishkashi, 24-vjeçarja nga Librazhdi humbi jetën tragjikisht nga një aksident rrugor në aksin Prrenjas-Qafë Thanë. Në morinë e aksidenteve të shumta rrugore në...

Librazhd/Vodhën kamerat e sigurisë të një biznesi, kapen dhe vihen në pranga 2 shtetas.

DVP Elbasan Librazhd/Vodhën kamerat e sigurisë të një biznesi, kapen dhe vihen në pranga 2 shtetas. Shërbimet e Komisariatit të Policisë Librazhd, në vijim të punës...

Nga Gjinari, te peizazhet frymëzuese të Funarit, Elbasani destinacion turistik që duhet vizituar

Elbasani ka shumë pika turistike dhe historike, që çdo turist nuk duhet t’i humbasë pa i vizituar. Kryeministri Edi Rama ndau sot në rrjetet sociale...

Në kërkim për drogë, arrestohet 35-vjeçari nga Elbasani

I shpallur në kërkim për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”, kapet si rezultat i bashkëpunimit me shërbimet e PKK Kapshticë dhe vihet...

Kur delet të shpëtojnë nga emigrimi! Respektoi traditën e familjes, fermeri në Elbasan furnizon bujtinat me mish bio

Gjithnjë e më shumë tregu kërkon produktet e mishit të pastër e të bulmetit gjithashtu. Çmimet në treg janë të kënaqshme, por gjithnjë e më...

Plas grushti në Elbasan! Dy persona përfundojnë në spital

Elbasan/Vihen në pranga 2 shtetas, procedohet në gjendje të lirë 1 shtetas dhe vijon puna për kapjen 1 tjetri, për vepra penale të ndryshme. Specialistët...

Gramsh/ Në vend të domateve mbillnin kanabis! Arrestohen 3 persona

Gramsh/Finalizohet pas një hetimi disamujor me metoda proaktive, operacioni policor i koduar i koduar "Katerlisi", për goditjen e veprimtarisë kriminale të kultivimit të bimëve...

“Trashëgo traditën”, ekspozitë artizanati në muzeun etnografik në Elbasan

“Artizanati sot”, është slogani i panairit ekspozues të punimeve artizanale në Elbasan, që është hapur në ambiente e muzeut etnografik të qytetit. Ky qark njihet...

Lajmet e fundit