13.4 C
Elbasan

KATEGORIA

ELBASANI SOT

“Trashëgo traditën”, ekspozitë artizanati në muzeun etnografik në Elbasan

“Artizanati sot”, është slogani i panairit ekspozues të punimeve artizanale në Elbasan, që është hapur në ambiente e muzeut etnografik të qytetit. Ky qark njihet...

Elbasani në superiore. Murataj : Ben Laze krenar nga atje lart për ju.

Statusi i kryetarit të PSD Erion Murataj për kalimin në superiore të Elbasanit. Faleminderit djemve verdheblu që me shpirt e lojë fituese e ngritën sërisht...

Shkaktoi aksidentin me 4 të plagosur në aksin Prrenjas-Qafë Thanë, policia ndalon 44-vjeçarin

Policia e Elbasanit ka ndaluar një 44-vjeçar, i cili disa ditë më parë, më 8 prill, shkaktoi aksident në aksin rrugor Prrenjas-Qafë Thanë, ku...

Me kallashnikov në banesë, arrestohet 48 vjeçari në Elbasan

Elbasan/Finalizohet operacioni policor i koduar "Recidivist", kundër armëmbajtjes pa leje. Operacioni i zhvilluar nga Komisariati i Policisë Elbasan, është rezultat i ndjekjes me metoda proaktive,...

Librazhd/ Vodhën para në një biznes, arrestohen dy autorët

Librazhd Finalizohet operacioni policor i koduar "Volareka", për zbardhjen e vjedhjes së një shume parash në një biznes, ditën e djeshme. Identifikohen, lokalizohen në Belsh dhe...

Policia e Elbasanit ndëshkon rreth 4300 shoferë që shkelën rregullat

📍Policia Rrugore e Elbasanit Kontrolle intensive në të gjitha akset e qarkut, duke përdorur mjetet inteligjente, për të evidentuar dhe ndëshkuar shkelësit e Kodit Rrugor,...

Kreu parakalimin e gabuar duke rrezikuar automjetet e tjera, gjobitet me 12 mijë lekë të reja shoferi në Elbasan

Policia Rrugore e Elbasanit/Partneritet i vazhdueshëm Polici-qytetarë, për të identifikuar dhe ndëshkuar shkelësit e rregullave të qarkullimit rrugor. Pas denoncimit nga një qytetar, në strukturat...

Elbasan/ Ngacmoi se*sualisht një të mitur, arrestohet 50 vjeçari

DVP Elbasan/Vihen në pranga 2 shtetas dhe procedohen në gjendje të lirë 2 të tjerë, për vepra penale të ndryshme. Specialistët për Hetimin e Krimeve...

Mesazhi pikant i Muratajt për Fiter Bajramin!

Kryetari I PSD për qarkun e Elbasanit Erion Murataj i shoqëruar nga antarët e kësaj force politike ka marrë pjesë në ceremoninë e zhvilluar...

Video/Presidenti Begaj uron Fiter Bajramin nga Elbasani

Presidenti Bajram Begaj ishte i pranishëm në Elbasan për të uruar Fier Bajramin. Nga xhamia e Balkies në qëndër të Elbasanit, Begaj përcolli urimet më...

Lajmet e fundit