15.4 C
Elbasan

KATEGORIA

ELBASANI SOT

Elbasan/ Ndotet sërisht lumi Shkumbin,situata alarmante (VIDEO)

Pandemia e Covid-19 bëri që bashkite të mbajnë larg vemendjes çështjen e mbrojtjes se mjedisit. Jo vetem lumenjtë, por edhe kanalet kulluese e vaditese...

U aksidentua pak me pare, nderron jete ne spital 65-vjecari (VIDEO)

Elbasan/ Informacion paraprak Në aksin rrugor Elbasan-Librazhd, është përplasur mjeti i policisë me një motoçikletë dhe për pasojë është plagosur drejtuesi i motoçikletës shtetasi K.M.,...

Tjetër aksident ne Elbasan, makinat perplasen seri

Nje tjeter aksident ka ndodhur pak minuta me pare ne aksin Elbasan - Peqin. 4 automjete jane perfshire ne nje aksident seri i cili perfundoi...

Elbasan / Mjeti del nga rruga dhe përfundon ne kanal

Nje tjeter aksident ka ndodhur pak minuta me pare ne Elbasan fatmirësisht pa te lenduar. Nje automjet ka dal nga rruga dhe ka perfunduar ne...

Aksident i rëndë në aksin Elbasan – Librazhd (VIDEO)

Një aksident automobilistik është regjistruar pak minuta më parë në aksin Elbasan- Librazhdë, në fshatin Mengël. Drejtuesi i motorit i pa paijsur me kokore ka...

Elbasan /Policia apel qytetarëve, respektoni rregullat e distancimit social (VIDEO)

Elbasan Policia apelon për qytetarët për respektim me rigorozitet të protokolleve të sigurisë, me qëllim parandalimin e përhapjes së COVID- 19 🔴Të nderuar qytetarë, 🔴Duke marrë shkas...

Elbasan /Dalin pergjigjet per te dyshuarit si te infektuar me Covid-19

Gjate 24 oreve te fundit Ishp Elbasan ka testuar 7 persona te dyshuar te cilet kane rezultuar negative. Aktualisht Elbasani ka 6 raste aktive dhe...

Elbasanasit “harrojnë” koronavirusin. Rikthehen xhirot e mbrëmjes në parqe e bulevard

Pas shpalljes zonë e gjelbër qytetarët elbasanas iu rikthyen jetës normale pavarsisht se rastet me Covid-19 vijnë çdo ditë në rritje. Aktualisht në qarkun e...

Belsh, gjenden rrënojat e një objekti të stilit romak

Belshit turistik pritet t’i shtohet një tjetër atraksion. Bëhet fjalë për një zbulim arkeologjik në njësinë administrative të Rrasës, ku në tokën e një...

Protesta:“Rozafa” sqaron akuzat

Kompania e “Rozafa” me veprimtari në sektorin e peshkimit dhe përpunimit të produkteve të detit, u kthen përgjigje pretendimeve të një grupi banorësh në...

Lajmet e fundit