11.4 C
Elbasan

KATEGORIA

ELBASANI SOT

Elbasan /Policia apel qytetarëve, respektoni rregullat e distancimit social (VIDEO)

Elbasan Policia apelon për qytetarët për respektim me rigorozitet të protokolleve të sigurisë, me qëllim parandalimin e përhapjes së COVID- 19 🔴Të nderuar qytetarë, 🔴Duke marrë shkas...

Elbasan /Dalin pergjigjet per te dyshuarit si te infektuar me Covid-19

Gjate 24 oreve te fundit Ishp Elbasan ka testuar 7 persona te dyshuar te cilet kane rezultuar negative. Aktualisht Elbasani ka 6 raste aktive dhe...

Elbasanasit “harrojnë” koronavirusin. Rikthehen xhirot e mbrëmjes në parqe e bulevard

Pas shpalljes zonë e gjelbër qytetarët elbasanas iu rikthyen jetës normale pavarsisht se rastet me Covid-19 vijnë çdo ditë në rritje. Aktualisht në qarkun e...

Belsh, gjenden rrënojat e një objekti të stilit romak

Belshit turistik pritet t’i shtohet një tjetër atraksion. Bëhet fjalë për një zbulim arkeologjik në njësinë administrative të Rrasës, ku në tokën e një...

Protesta:“Rozafa” sqaron akuzat

Kompania e “Rozafa” me veprimtari në sektorin e peshkimit dhe përpunimit të produkteve të detit, u kthen përgjigje pretendimeve të një grupi banorësh në...

KQZ konfirmon në detyrë kryebashkiakun e Librazhdit!

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, në mbledhjen e ditës së sotme shqyrtoi rezultatin e verifikimit të Prokurorisë së Përgjithshme për funksionarin Kryetarin e Bashkisë Mat,...

Legjenda e muzikës elbasanase ,Isuf Myzyri dhe orkestra e tij

Isuf Myzyri është këngëtar i njohur. Jo vetëm një kompozitor e themelues i orkestrinës popullore, por edhe një vjershëtar dhe këngëtar i shquar, Isuf...

Elbasan /Kisha 500 vjeçare e Shelcanit drejtë rrënimit

Kisha Shën Kollit në fshatin Shelcan të bashkisë së Elbasanit është objekt i trashëgimisë kulturore të kategorisë së parë, por për institucionet duket sikur...

Elbasan / Ngrihet “Task Forca” anti Covid, gjobiten 9 biznese mbyllet një!

9 Masa administrative, një pezullim aktiviteti për një biznes dhe mbi 621 inspektime vetëm gjatë muajit Qershor, është bilanci I deritanishëm nga inspektoriati shtetëror...

Elbasan/Rriten rastet e të prekurve nga Covid-19

Dy raste te reja janë regjistruar me Covid-19 në 24 oret e fundit në qytetin e Elbasanit të infektuar me Covid rezultojnë bashkeshortja e...

Lajmet e fundit