18.4 C
Elbasan

KATEGORIA

KULTURË

Burri ndahet nga gruaja në mes të dasmës, arsyeja e tij ka prekur dhe shokuar të gjithë (Video)

Një video me mesazh sensibilizues është bërë bujë online. Bëhet fjalë për një dasëm në Turqi, ku gjatë dasmës, nusja i kërkon bashkëshortit të...

Koleksioni i makinave 12.8 milion paund i Ali Bongo-s presidentit të rrëzuar nga grushti ushtarak në Gabon

Gati 40 për qind e civilëve gabonezë të moshës 15-24 vjeç ishin pa punë në vitin 2020, sipas vlerësimeve të fundit nga Banka Botërore. Presidenti...

Sonte sytë nga qielli, do të dalë Hëna Blu, më e madhja e vitit

Sot, e mërkurë, 30 gusht, do të dalë një nga hënat më të mëdha dhe më të ndritshme të vitit. Kjo hënë e plotë quhet një hënë blu,...

A mund të konsiderohet çantë dore një … shalqi?!

Verës po i vjen fundi, por jo të gjithë mund ta pranojnë. Kjo është ”arsyeja” pse episode të tilla ndodhin këtë mëngjes në aeroportin...

Bëri ndërhyrje në fytyrë, gruas australiane i mbeten dy gunga në ballë

Një grua e cila bëri një ndërhyrje kozmetike në fytyrën e saj pati mbetur me dy gunga të fryra në anët e ballit. Jessie Carr,...

5 mënyra për të dalluar një narcisist

Jo të gjithë narcisistët janë CEO, të famshëm apo personazhe në një shfaqje kriminale. Në fakt, ata mund të jenë rreth jush më shumë sesa...

“Prindërit u thyejnë vezë në kokë fëmijëve për argëtim”, trendi në TikTok ngjall debat: Po i godisni fëmijët me salmonelë ballit

Kush ka një llogari në TikTok është e pamundur të mos jetë përballur me trendin më të  fundit; Prindërve që ngarkojnë video në platformë...

Ndryshimi i madh në iPhone-in e ri që do ta bëjë atë të karikojë më shpejt

Lansimi i produktit vjeshtor të Apple muajin e ardhshëm pothuajse me siguri do të përfshijë një iPhone të ri dhe thashethemet thonë se ai...

A e keni vënë re një dritë jeshile në celularin tuaj? Ja se çfarë do të thotë

Nëse keni vënë re ndonjëherë një dritë të vogël jeshile në cepin lart të celularit tuaj Android, mund të jetë një sinjal që po...

Torta e dasmës më e shtrenjtë në histori, nga brenda saj dolën edhe dy pëllumba

Gjashtë kate, një krem i detajuar, një kuti muzikore e fshehur në të dhe mbi të gjitha një surprizë e papritur. Nëse sot tortat e...

Lajmet e fundit