24.4 C
Elbasan

KATEGORIA

KULTURË

Shkencëtarët pretendojnë se kanë zgjidhur misterin pas piramidave të Egjiptit

Një grup shkencëtarësh besojnë se mund të kenë zgjidhur misterin se si 31 piramida, përfshirë kompleksin me famë botërore të Gizës, u ndërtuan në...

VIDEO/ Prezantueses i futet miza në gojë gjatë transmetimit të drejtpërdrejtë, shihni reagimin e saj

Prezantuesja e programit të mëngjesit në televizionin amerikan Boston 25, Vanessa Welch është lavdëruar për profesionalizmin e shfaq gjatë transmetimit direkt. Gjithçka ndodhi kur prezantuesja...

Kujdes kujt i jepni borxh, këto 2 shenja Horoskopi harrojnë t’ju kthejnë lekët

Pas një darke të lezetshme me miqtë, ose një mbrëmje në bar, vjen një moment kur duhet të paguhet fatura e tavolinës. Të gjithë...

VIDEO/ Mjekët vënë në dietë një foshnjë 10 muajshe, peshon gati 15 kilogramë

Mjekët rekomanduan një dietë për foshnjën 14,45 kilogramë, megjithëse nëna e tij pretendon se ai rrallë ha ushqim të fortë dhe preferon qumështin. “Sergio pothuajse...

Ju duhet vetëm një stilolaps, ja truku që mund t’ju shpëtojë jetën

Infermierja Sarah Hunstead, e cila qëndron pas faqes së ndihmës së parë për fëmijët, ka zbuluar një truk që shpëton jetë, të cilin duhet...

Shkencëtarët bëjnë zbulimin e papritur! Para mijëra vitesh njerëzit hynë në tunelet nëntokësore ku shkrihej llava dhe…

Njerëzit që jetuan në Gadishullin Arabik mijëra vjet më parë u futën në ilegalitet kur donin të mposhtnin nxehtësinë. Teksa udhëtonin midis oazeve dhe kullotave,...

Tradita e Pashkës, besimtarja e krishterë ndjek me përpikmëri ritet e festës

Nikoleta Zguro, mësuesja në pension, po bën përgatitjet e fundit për të kremtuar Pashkën si një besimtare e devotshme. Pasi bleu dafinat, të cilat qëndrojnë...

Parashikimet e frikshme të Baba Vangës për 2024, disa prej tyre janë realizuar

Baba Vanga ka bërë parashikime të frikshme për vitin 2024, e mesa duket disa prej tyre kanë filluar të realizohen Sipas “Mirror”, ndonëse Baba Vanga...

Misteret e Panteon! Tetë fakte që ndoshta nuk i dinit për tempullin e lashtë romak

Panteoni në Romë është ndoshta ndërtesa e lashtë romake e ruajtur më mirë. Bëhet fjalë për një tempull të lashtë romak, i cili u...

Dubai po ndërton aeroportin më të madh në botë, do t’u shërbejë 260 milionë pasagjerëve

Duke synuar të kenë aeroportin më të madh dhe më spektakolar në botë, të gjithë sytë janë nga Dubai, duke promovuar zbatimin e një...

Lajmet e fundit