18.4 C
Elbasan

KATEGORIA

KULTURË

Peligrinazh në Tomorr/ Mijëra bektashinj kremtojnë festën e shenjtë të Abaz Aliut

Ka nisur në Malin e Tomorrit peligrinazhi i përvitshëm. Mijëra pelegrinë qendrojnë përgjatë 5 ditëve në vendin e shenjtë të Abaz Aliut. Besimtarët ngrenë...

Foto/ Njihuni me modelet me pamjen më të pazakontë… do t’ju lënë pa fjalë

Çdo person e percepton bukurinë fizike në mënyrën e vet, duke e bërë “paraqitjen e mirë” diçka shumë subjektive.Disa e konsiderojnë Megan Fox...

Dita më e vetmuar e jetës suaj mund të ketë qenë sot nëse i përkisni këtyre shenjave! “Fajin” e ka Hëna

Në zemër të verës, disa jetojnë momentet e tyre më të mira, por të tjerë vuajnë nga vetmia. Më 17 gusht, tre përfaqësuesit e mëposhtëm...

Foto/ Barbie dhe Ken në jetën reale! Shpenzuan miliona dollarë për të ndryshuar pamjen dhe zërin

Me filmin Barbie që po shfaqet aktualisht në kinema, duket sikur kukulla është më popullore se kurrë.Barbie ka qenë një element kryesor në industrinë...

Në Itali paguhet prerja e sanduiçit/ Bëhet virale fatura e pushuesit të inatosur

Një turist u ankua në Tripadvisor për faturën e një restoranti luksoz në rajonin e Liqenit të Como-s në Itali, ku i ishte faturuar...

Ish-kryeministri britanik, Tony Blair mbërrin në Himarë me helikopter

Ish-kryeministri britanik, Tony Blair ka mbërritur në Himarë me helikopter mbrëmjen e kësaj të diele. Në pamjet e siguruara nga Top Channel, shihet teksa ish-kryeministri...

Lidhja misterioze e njeriut me Hënën! A ndikon në shëndetin tonë fizik dhe mendor?

Për shekuj me radhë, hëna dhe mënyra se si ajo ndikon në sjelljen njerëzore ka qenë në qendër të mitologjisë në mbarë botën. Vetë fjala “çmenduri” daton...

Nuk pinte ujë dhe hante vetëm fruta prej 10 vitesh, ndërron jetë influencerja ruse

Një influencere që ndiqte një dietë strikte me fruta ekzotike raportohet të ketë vdekur si pasojë e urisë dhe rraskapitjes. Zhanna Samsonova, një ruse e...

Sondazhi: 7 nga 10 amerikanë besojnë te engjëjt, 1/3 tek astrologjia

Krahasuar me djallin, engjëjt kanë më shumë besim në Amerikë. Engjëjt madje marrin më shumë besim sesa ferri. Më shumë se astrologjia, rimishërimi dhe besimi se gjërat fizike...

E zonja e shtëpisë gjen dy arinj duke u freskuar në pishinën e saj

Në Amerikë jo vetëm njerëzit janë duke eksploruar mënyra për të luftuar temperaturat e larta të motit ekstremisht të nxehtë. Edhe kafshët duken po aq...

Lajmet e fundit