24.4 C
Elbasan

KATEGORIA

VENDI

Reshje shiu dhe vranësira, parashikimi i motit për sot

Orët e para të mëngjesit në vendin tonë do të jenë me alternime kthjellimesh dhe vranësirash të shpeshta ku në zonat veriperëndimore do të...

Të rinjtë nuk i hekurosin më rrobat, 1/3 e tyre nuk mbajnë as hekur në shtëpi

Një e treta e moshave nën 35 vjeç nuk posedojnë hekur në shtëpi për hekurosje. 3 në 10 të rinj nuk kanë hekurosur ndonjëherë...

Rrjedhja e të dhënave nga sistemi TIMS, materialet e dorëzuara nga AMP jo të plota, Prokuroria i kthen mbrapsht

Materialet e dorëzuara nga Agjencia e Mbikëqyrjes Policore në Prokurorinë e Tiranës lidhur me skandalin e sistemit TIMS, duket se kanë qenë të pa...

Rreziku ështe në…rrugë, shumë fëmije nuk njohin dhe nuk zbatojne rregullat e këmbësorëve

Shumë aksidente rrugore ndodhin për shkak të gabimeve njerëzore, si pasojë e mosrespektimit të rregullave të lëvizjes nga këmbësorët. Qytetarët shpesh nuk janë të...

BB thirrje Shqipërisë: Të garantojë ngrohje të përballueshme për popullatën

Banka Botërore i bën thirrje Shqipërisë dhe 21 vendeve të tjera të Europës dhe Azisë Qendrore për një ristrukturim rrënjësor të sektorit të ngrohjes...

“Një rrogë deputeti sa 39 pensione”/ Lëvizja Bashkë proteston para Kuvendit: Miratoni minimumin jetik

Lëvizja Bashkë po proteston jashtë ambienteve të Parlamentit, teksa në Kuvend ka nisur seanca plenare. Me pankarta në duar “Një deputet paguhet sa 39 të...

Afera me inceneratorin e Elbasanit, përfundon mbrojtja, vendimi i GJKKO në datë 5 tetor

Në Gjykatën e Posaçme këtë të enjte ka vijuar mbrojtja për dy të pandehurit e dosjes së inceneratorit të Elbasanit. Gazetari Ermal Vija raporton për...

Rama: Lufta e Ukrainës është e gjithkujt që aspiron një botë të lirë, sulmet ruse duhet t’i luftojmë të gjithë

Kryeministri Edi Rama, i cili po drejton mbledhjen e Këshillit të Sigurimit në OKB, theksoi se lufta që po zhvillohet në Ukrainë prek këdo...

Konferenca e Kryetarëve miraton shtyrjen e afatit për veprimtarinë e Komisionit të Zgjedhores

Konferenca e Kryetarëve miraton shtyrjen e afatit për veprimtarinë e Komisionit të Reformës Zgjedhore. Në datën 10 shkurt të vitit 2022 Kuvendi miratoi ngritjen e...

Garda kërkon 50 punonjës të rinj, lexoni kriteret!

Ministria e Brendshme ka shpallur 50 vende të lira pune në Gardën e Republikës për gradën inspektor. Sipas shpalljes së bërë në faqen e ministrisë,...

Lajmet e fundit