15.4 C
Elbasan

KATEGORIA

VENDI

Berisha mbërrin në selinë PD

Kryetari i PD-së, Sali Berisha mbërriti në selinë e PD-së ku janë grumbulluar dhe mbështetës të PD-së që do solidarizohen në protestën që pritet...

Macron nga Tirana: Kemi projekte konkrete për të diskutuar, skenarët e frikës për energjinë s’janë për mua

Presidenti francez Emmanuel Macron ka ka mbërritur në Tiranë në kuadër të Samitit BE-Ballkani Perëndimor. 27 liderë evropianë pritet të mbërrijnë në kryeqytet për të...

FOTO LAJM/ Tirana kthehet në kryeqytetin e BE-së për 24 orë: Rama pret liderët e shteteve

Tirana është kthyer në kryeqytetin e BE-së gjatë 24 orëve të fundit ku pritet të zhvillohet Samiti i BE-së me vendet e Ballkanit. Gjatë...

Vuçiç në Tiranë flet për Kosovën: Integriteti territorial i Serbisë u dhunua, për këtë do flasim në samit

Presidenti i Serbisë Aleksander Vuçiç ka mbërritur në Tiranë për të qenë pjesë e samitit të BE-së dhe Ballkanit Perëndimor. Para gazetarëve ai u shropeh...

Tension mes qytetarëve dhe policisë për bllokimin e rrugëve në Tiranë

Tensione janë shkaktuar me qytetarët në Tiranë dhe policëve, për shkak të rrugëve që janë bllokuar për Samitin e BE dhe Ballkanit Perëndimor. Policia ka...

Presidenti i KiE në Tiranë: Moment emocionues, Europa më e begatë me Ballkanin Perëndimor brenda

Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel u shpreh se samiti i sotëm në Tiranë është një shenjë e afërsisë së Europës me rajonin. Gjatë mbërritjes...

Tha se nuk do të vinte në Samit, Vuçiç shfaqet i buzëqeshur krah Ramës në Tiranë

Ka mbërritur në Tiranë, presidenti serb Aleksandër Vuçiç. Ai është pritur me buzëqeshje nga kryeministri Rama. Pavarësisht dilemës së tij për të marrë pjesë në samitin...

Fillon samiti në Tiranë.Rama pret liderët Europiane

Samiti i Bashkimit Europian me Ballkanin Perëndimor ka nisur sot në Tiranë. Kryeministri Edi Rama është duke pritur liderët europianë në tapetin e kuq të...

Foto/ Samiti i BE ,masa të jashtëzakonshme sigurie. RENEA dhe anti eksplozivi në terren

Sot për Shqipërinë është një ditë historike pasi kryeqyteti pret për herë të parë samitin e BE-Ballkanit Perëndimor. Në kudër të Samitit të BE që...

Tirana sot kryeqyteti i BE, zbardhet axhenda e Samitit: 7 pikat kyçe

Ditën e sotme Tirana do të jetë kryeqyteti i Bashkimit Europian, kjo pasi krerët e BE dhe Ballkanit Perëndimor do të zhvillojnë samitin e...

Lajmet e fundit