LAJM I FUNDIT/ KQZ vendos regjistrimin e koalicionit “Bashkë Fitojmë”, përjashton Berishën

0
75

KQZ ka regjistruar koalicionin “Bashkë Fitojmë” pa pjesëmarrjen e Foltores së Berishës. Vetëm PL, PBDNJ, PDK do të mund të marrin pjesë në zgjedhje.

“Është i njëjti rast si në 6 mars 2022. Përfaqësuesi i PD z. Indrit Sefa konfirmoi këtu se Partia Demokratike nuk është pjesë e kësaj marrëveshjeje dhe nuk ka bërë asnjë koalicion”, tha Celibashi.