Me pranga dhe i shtrirë në tokë, momenti kur arrestohet vlonjati i rrezikshëm

0
91

VLORË- Policia e Vlorës ka parandaluar një ngjarje kriminale me arrestimin e një 28-vjeçari, i cili lëvizjet me armë zjarri.

Gjatë kontrollit të kryer atij iu gjet një armë zjarri tip kallashnikov që e mbante në makinë, ndërsa bashkë me të ishin edhe dy minorenë, të cilët u proceduan në gjendje të lirë për moskallëzim krimi.

Polica tregohet shumë e rezervuar për këtë rast dhe nuk jep detaje për shkak të hetimeve që po kryen. Blutë e Vlorës kanë bërë publik momentin e arrestimit të 28-vjeçarit, Donald Petani ( Alimuca), i cili pasi nxirret nga makina shtrihet në tokë dhe i vendosën prangat në duar./n.m.abcnews.al