Piloti i avionit ku ndodhej dhe humbi jetën ish-futbollisti argjentinas, Emiliano Sala gjatë transferimit nga Franca në Angli, u rrëfeu miqve të tij pak përpra nisjes se mjeti fluturues ishte “i dyshimtë”.

BBC zbulon detajin shumë të rëndësishëm që mund të zbërthejë misterin e tragjedisë që i mori jetën futbollistit, i cili nisi rrugëtimin nga Nantes në Cardiff City për të nënshkruar kontratën që do ta lidhte me klubin anglez. Në një regjistrim audio David Ibbotson dëgjohet të bisedojë me një mikune tij në telefon ku i thotë:

(VIDEO) Momentet përpara vdekjes. Emiljano Sala në aeroportin e

“Do të vesh xhaketën e shpëtimit gjatë udhëtimit nga Franca në Uells. Në udhëtimin e fundit dëgjova një zhurmë teksa po fluturoja. Mendova se mos kishte ndonjë gjë të gabuar dhe bëra të gjitha kontrollet por gjithçka ishte në rregull”, i tha ai mikut të tij pak orë përpara rrëzimit në kanalin e La Manshit në vitin 2019.

Real Madrid rrezikon përjashtimin nga UEFA Champions League ku mban rekordin me 14 trofe
BBC publikon gjithashtu edhe pamjet e fundit kur futbollisti dhe piloti po kalonin “chech-in” në aeroport dhe po bëheshin gati për udhëtimin drejt Britanisë.

 

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu