Momenti historik: Ronaldo debuton me Al Nassr, pritje madhështore në Ligën Saudite

0
60

Një kapitull i ri në karrierën e Cristianos.

Cristiano Ronaldo bëri debutimin e tij për Al-Nassr në kampionatin e Arabisë Saudite.

Dhe menjëherë me shiritin e kapitenit, Cristiano udhëhoqi ekipin e tij në ndeshjen me Al-Ittifaq.

Al-Nasr aktualisht është lider në kampionatin e Arabisë Saudite. Ronaldo iu bashkua klubit si lojtar i lirë pasi prishi kontratën e tij me Manchester United. /G.D abcnews.al/