PAMJET/ Shembet ura në Gramsh sapo kaluan autobusët e linjës

0
262

Një urë që lidh fshatin Kukur me qytetin e Gramshit është shembur pasditen e sotme, duke u bërë rrezik për banorët e zonës.

Mesohet se ura u shemb pak minuta pasi autobusët e linjave kaluan mbi të.

PAMJET/ Shembet ura në Gramsh sapo kaluan autobusët e linjës

Ura kishte një lartësi prej 5 metrash dhe me gjatësi 10 metra.

Kujtojmë se para pak ditësh një stuhi shiu që vërshoi mbi këtë zonë dëmtoi pjesërisht këtë aks rrugor si dhe prodhimet bujqësore në këtë zonë.

PAMJET/ Shembet ura në Gramsh sapo kaluan autobusët e linjës