Parashikimi i motit/ Reshje shiu dhe dëbore, temperaturat maksimale në 20°C

0
43

Sipas MeteoAlb, përgjatë orëve të paradites; territori shqiptar; do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash të shpeshta ku herë pas here do të pësojnë zhvillim duke gjeneruar reshje shiu e dëborë në zonat e thella malore.

Parashikohet që pjesa e dytë e ditës; të sjellë zhvillim të mëtejshëm të vranësirave në të gjithë vendim duke gjeneruar shira ku herë pas here do të jenë rrebeshe.

Të njëjtat kushte të paqëndrueshme atmosferike do të vijojnë edhe gjatë natës.