Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Barcelonë, Spanjë.

Një zjarr i madh ka shpërthyer në një ndërtesë të braktisur, ku strehoheshin 2 familje të varfra, e si pasojë gjetën vdekjen 4 persona, midis viktimave një foshnje dhe një fëmijë.

“Zjarrfikësit shpëtuan katër persona dhe u përpoqën të kthenin në jetë katër të tjerë (dy të rritur, një fëmijë dhe një foshnjë), por për fat të keq humbën jetën”, kanë shkruar zjarrfikësit e Barcelonës në Twitter.

Fëmija i vogël ishte 3 vjeç, ndërsa foshnja vetëm 3 mujash.

Katër personat e tjerë që i shpëtuan zjarrit, po trajtohen nga stafi mjekësor, i spitalit ku ndodhen.

Ndërtesat e shumta të braktisura, të papërshtatshme për banim të pushtuara ilegalisht nga të pastrehët në Barcelonë dhe zonat përreth, përbëjnë një rrezik serionë vend.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu