Një trup është gjetur i pajetë rreth orës 8:30 të ditës së sotme në brigjet e plazhit të Divjakës, pranë vendit të quajtur Kanali i Vaut.

Kanë qenë pushuesit të cilet kanë pikasur trupin dhe kanë lajmëruar policinë.

Nëe vendngjarje ka mbërritur edhe ambulanca e cila e ka transportuar drejt morgut të Spitalit të Lushnjes. Personi i pajetë është rreth të 60-ave dhe nuk është identifikuar ende.

Ky është trupi i dytë i pajetë që është gjetur gjatë ditës së sotme në qarkun e Fierit, pasi më herët në rrjedhjen e lumit Seman, dy peshkatarë gjetën trupin e dekompozuar i një të riu, i cili po ashtu ka mbetur i paidentifikuar. Trupi i të riut kishte kohë që qëndronte në ujë i dekompozuar.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu