Tajlandezët lidhin elefantin nga këmbët dhe e torturojnë duke e goditur me shkopa

0
52

Janë shfaqur pamje të rënda që tregojnë një elefant që goditet me shkopa bambuje si një formë ndëshkimi për sjellje të keqe.

Të paktën gjashtë burra e lidhën gjigantin nga këmbët dhe qafa e tij në një pemë në Surin, Tajlandë verilindore.

Në pamundësi për të kontrolluar kafshën e trazuar, pronarët mizorë përdorën një metodë brutale për ta bërë atë më pak agresiv.

Videoja tregon kafshën e dëshpëruar duke u përplasur përreth në një përpjekje për t’u çliruar, ndërsa grupi i burrave që bërtisnin e goditën me thikë e me shtiza bambuje të gjata 15 metra.

Pas kësaj elefanti u rikthye në ‘punë’ në festat fetare budiste e skllavëruar me disa rroba.

Ndërsa kafsha shqetësohej më shumë nga njerëzit që e nxisnin me armët e tyre, një burrë u hodh nga shpina për të ndihmuar të tjerët të përpiqeshin të kontrollonin gjitarin.

Shikuesit përreth e filmuan përvojën traumatike teksa elefanti u përpoq të sulmonte për t’i shpëtuar grupit të njerëzve që e rrethonin.

Të paktën nëntë persona mund të dallohen duke parë incidentin teksa disa fotografojnë duke qëndruar të sigurt pranë kamionit të tyre argjendi.

argjendi.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu