Trajneri i ri, Bayern Munich gati të bëjë Alonson një nga më të paguarit në botë

0
37
FOTOMONTAGE: Vorschau zum Bundesliagkracher FC Bayern Muenchen - Bayer Leverkusen. Trainer Thomas TUCHEL Bayern Muenchen, trifft auf Trainer Xabi ALONSO Bayer Leverkusen,re. Fussball 1. Bundesliga,Saison 2023/2024. *** PHOTOMONTAGE preview of the Bundesligakracher FC Bayern Muenchen Bayer Leverkusen coach Thomas TUCHEL Bayern Muenchen , meets coach Xabi ALONSO Bayer Leverkusen,re football 1 Bundesliga,season 2023 2024

Thomas Tuchel do të largohet nga drejtimi i Bayern Munich në fund të sezonit, teksa kjo tashmë është e konfirmuar.

Kampionët në fuqi, kanë nisur që tani nga puna, për të gjetur trajnerin e sezonit të ardhshëm.

Sipas raportimeve nga Anglia, bavarezët duan Xabi Alonson në stol, me spanjollin që po i mrekullon të gjithë në drejtimin e Leverkusen.

Thuhet se Bayern Munich ka gati një pagë prej 23 milionë eurosh në sezon, për ta bindur Alonson që të marrë drejtimin e bavarezëve.

Në rast se kjo do të realizohej, Alonso do të bëhej trajneri i tretë më i paguar në botë, pas Simeones dhe Guardiolës.