VIDEO/ “E neveritshme”, Madonna pështyn fansat gjatë koncertit

0
42

Madonna, në moshën 65-vjeçare, është ende një nga figurat më të njohura në muzikën ndërkombëtare.

Këngëtarja amerikane, e cilësuar si ‘mbretëresha e popit’, aktualisht është në turne me ‘The Celebration World Tour’, në të cilin po çon performancat e saj magjike në vende të ndryshme të globit.

E vërteta është se muzikantja vazhdon të krijojë zhurmë në skenat që ajo performon. Çdo paraqitje e Madonës është një ngjarje për qytetin ku ajo performon. Mirëpo, në paraqitjen e saj të fundit janë ngritur polemika për një moment që nuk ka kaluar pa u vënë re.

Çfarë bëri Madonna për të shkaktuar një bujë të tillë?

Në mes të performancës, Madonna mori një birrë, piu pak dhe më pas e pështyu sipër fansave që po ndjeknin koncertin. Ishte një skenë e çuditshme dhe në mënyrë të pashmangshme u bë virale shumë shpejt.

“Nëse ajo më pështyn ose më hedh birrë, unë kërcej nga gardhi”, ka komentuar një përdorues i rrjeteve sociale.

Në fokus ishte sjellja e artistes, të cilën shumë e kanë quajtur “të tmerrshëm” dhe “pa klas”.

Unë shoh që artistët humbasin respektin për publikun”, shtoi një tjetër.

“Sa e neveritshme që njerëzit që janë aq të hyjnizuar, mendojnë se mund të bëjnë çfarë të duan për fansat e tyre”, komentoi një tjetër.

Javën e kaluar, Madonna pësoi një rënie të rëndë në Seattle, kur një nga kërcimtarët e saj rrëshqiti dhe rrëzoi karrigen në të cilën ishte ulur muzikantja teksa këndonte.

Për fat të mirë, Madonna nuk pati lëndime dhe plagët dukeshin të ishin thjesht sipërfaqësore.