Braziliani Neymar mund të largohet nga PSG. Siç u bë e ditur për Calciomercato, sulmuesi ka opsionin për të vazhduar karrierën në kampionatin italian.

Drejtori i ri sportiv i parizienëve, Luis Campos, i ofroi shërbimet e një sulmuesi Juventusit. Kampioni i Ligue 1 është gati të huazojë Neymar deri në fund të sezonit 2022/2023. Në të njëjtën kohë, gjiganti parizian është gati të marrë përsipër pagesën e një pjese të pagës së 30-vjeçarit brazilian.

Sulmuesi është i lidhur kontraktualisht nga PSG deri në verën e vitit 2025. Si pjesë e skuadrës, ai kaloi 144 ndeshje, duke shënuar 100 gola dhe 60 asistime. /abcnews.al/

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu