15.4 C
Elbasan

KATEGORIA

VENDI

Ky është fshati shqiptar ku banorët refuzojnë të flasin SHQIP

Fshat i cili përbëhet nga pakicat greke dhe vihet në radhë me fshatra të tjerë në një formë zinxhir në atë që quhet Dropull...

“Turistët e huaj po vijnë me çartera të dedikuar”/ Klosi: Vizitorët nga trojet shqiptare, forcë e madhe për turizmin në Shqipëri

Ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi, u shpreh sot se “turistët nga trojet shqiptare janë një forcë e madhe për turizmin në Shqipëri”. I...

Polonia vendos lejimin e fluturimeve ndërkombëtare me Shqipërinë

Polonia vendos lejimin e fluturimeve ndërkombëtare me një sërë shtetesh, përfshirë Shqipërinë nga data 1 korrik. Ministria për Europën dhe Punët e Jashtme bëri sot...

Atentati ndaj vëllezërve Haxhia, shpallet në kërkim Talo Çela dhe Nuredin Dumani

Detaje të reja nga vrasja e dy vëllezërve Viktor dhe Besmir Haxhia në Durrës. Policia ka shpallur në kërkim shtetasin Nuredin Dumani dhe Talo Çela. Ata...

Detajet tronditëse, flet kunati i Zhaneta Josifit: Kishin 2 muaj që nuk dilnin, nuk ushqeheshin

Detaje të reja dalin në dritë nga vetëflijimi i nënës dhe së bijës së saj që tronditi Tiranës mbrëmjen e djeshme (2 korrik). Ka qenë...

Me armë me vete drejt Shkodrës, prangoset 48-vjeçari, dyshohet se do kryente vrasje

Parandalohet një ngjare e mundshme kriminale nga policia. Një 48-vjeçar, Gentian Bajramaj është nisur Tirana në drejtim të qarkut Shkodër, me armë me vete dhe...

Nga fillimi i pandemisë 110 fëmijë të infektuar në Shqipëri, 25% e tyre akoma raste aktive

Ndërkohë që vendi çdo ditë është duke raportuar një numër të lartë të infektuarit me Covid-19, mes tyre ka edhe fëmijë. Mësohet se qysh nga...

Vazhdon rritja e kurbës, 90 raste të reja me Covid-19 dhe 3 humbje jete

Vazhdon rritja e kurbës epidemike me 90 raste të reja dhe 3 viktima nga Covid-19. 20 orët e fundit kryer 362 testime për të dyshuar...

Turistët polakë zgjedhin sërish Shqipërinë

Natyra e bukur, deti kristal, por edhe pasuritë kulturore dhe historike të Shqipërisë kanë tërhequr vitet e fundit një numër të lartë turistësh nga...

Bukuritë e bjeshkëve të Kukësit mahnisin të apasionuarit e natyrës

Një grup alpinistësh nga qytete të ndryshme të vendit vizituan fundjavën që lamë pas bjeshkët e Kukësit, duke u ndalur në Çajë dhe Radomirë,...

Lajmet e fundit