Kolo Muani shënon golin e avantazhit per Francen

0
9

Spanja dhe Franca masin forcat në Mynih, në gjysmëfinalen e parë të këtij Europiani, me të dyja skuadrat që duan trofeun.

“La Roja” vjen pas një fitore mes shumë polemikave përballë Gjermanisë organizatore, teksa çdo ndeshje e kanë fituar.

Nga ana tjetër, “Gjelat” nuk kanë treguar forcë, teksa fituan përballë Portugalisë vetëm falë ruletës së penalltive në çerekfinale.

REZULTATI LIVE:

SPANJË 0-1 FRANCË

9′ Kolo Muani

KOMENTI LIVE:

9′ GOOOL FRANCA 0-1/ Mbappe hedh një krosim në zonë dhe Kolo Muani godet me kokë duke e çuar në rrjetë. (VIDEO)

5′ Yamal hedh një krosim në zonë dhe Fabian Ruiz godet me kokë, por topi shkon mbi kuadrat.

1′ Starton gjysmëfinalja e parë në Mynih!

FORMACIONET ZYRTARE: