Spanja kalon ne avantazh ne pak minuta

0
12

SPANJË 2-1 FRANCË

Spanja dhe Franca masin forcat në Mynih, në gjysmëfinalen e parë të këtij Europiani, me të dyja skuadrat që duan trofeun.

“La Roja” vjen pas një fitore mes shumë polemikave përballë Gjermanisë organizatore, teksa çdo ndeshje e kanë fituar.

Nga ana tjetër, “Gjelat” nuk kanë treguar forcë, teksa fituan përballë Portugalisë vetëm falë ruletës së penalltive në çerekfinale.

REZULTATI LIVE:

SPANJË 2-1 FRANCË

21′ Yamal, 25′ Kounde (A.G) / 9′ Kolo Muani