LIVE DANIMARKË-ANGLI/ Shpërthen festa e “Tre Luanëve”, Kane gjen rrugën e rrjetës (VIDEO)

0
25

Danimarka dhe Anglia ndeshen me njëra-tjetrën në Mynih, në sfidën e raundit të dytë në Grupin C.

“Tre Luanët” janë vetëm një fitore larg kualifikimit në raundin tjetër dhe madje si kryesuese e grupit.

Nga ana tjetër, danezët do të bëjnë çmos për të marrë tre pikë që do i ndihmojnë për t’u ngjitur në krye të grupi

LIVE:

DANIMARKË 0-1 ANGLI

Kane 18′

KOMENTI LIVE:

18′ GOOOL ANGLIA 0-1/ Kane merr një top në zonë dhe me të majtën e shtyn drejt rrjetës. (VIDEO)

13′ Foden lëviz bukur në hyrje të zonës, por goditja e tij me të majtën shkon mbi kuadrat.

1′ Starton sfida!

FORMACIONET ZYRTARE: